Baltymų kokteiliai ir priepuoliai

Traukuliai greičiausiai nėra pirmas šalutinis poveikis, kurį galvojate, kai galvojatės gerti baltymų kokteilį. Jei po gėrimo baltymų kokteilio atsiranda traukulių, greičiausiai atsiranda sunki alerginė reakcija, vadinama anafilaksija. Dauguma baltymų virpesių yra pagaminti iš išrūgų baltymų, kuris yra vienas iš dviejų pieno produktuose esančių baltymų. Kai kuriuose baltymuose virsta sojos baltymų, kurie taip pat gali sukelti sunkią alerginę reakciją. Pagal maisto alergijos iniciatyvą, sojos ir pienas yra du labiausiai paplitusių maisto alergijų.

Alerginė reakcija

Traukuliai, atsirandantys dėl geriamojo baltymų virpėjimo, yra alerginės reakcijos rezultatas. Jei imuninė sistema yra labai jautri alergiški vienam ar keliems gėrimo baltymams, organizmas per daug reaguoja į baltymų purtymą ir išleidžia cheminių medžiagų potvynį į kraują. Cheminės grandinės reakcija prasideda imunoglobulino E antikūnų, kurie puola baltymus, atpalaidavimui. IgE antikūnai, kurie yra kraujyje, sukelia masto ląsteles, kad būtų sukurtas histaminas ir kitos alergijos slopinančios cheminės medžiagos, dėl kurių atsiranda dauguma alergijos simptomų.

Traukuliai

Pasak MedlinePlus, traukuliai atsiranda, kai smegenyse smegenyse pasireiškia nenormali elektrinė veikla, o tai sukelia nenormalų kūno aktyvumą. Keletą kartų sunku pastebėti traukulių, nes kai kurie simptomai yra lengvi. Dažni traukulių požymiai yra ypatingi nuotaikos pokyčiai, tokie kaip baimė, panika ir džiaugsmas, budrumo pokyčiai, regos pokyčiai, nelyginiai odos pojūčiai odoje, kraujo krešulys, kartis arba metalo skonis burnoje, haliucinacijos ir raumenys Trauktis įvairiose kūno vietose.

Anafilaksija

Jei esate stiprus alergiškas vienai ar kelioms baltymo kokteilio sudedamosioms dalims, gali atsirasti anafilaksija, dėl kurios gali atsirasti traukulių, pagal Naujausios medicininės informacijos ir sveikatos informacijos. Anafilaksija sukelia viso kūno alerginę reakciją, didžiulę kūno dalį ir šoko būklę. Anafilaksija gali sukelti mirtį per keletą minučių ir reikės skubios medicinos pagalbos. Daugelis simptomų pasireiškia greitai, per kelias sekundes ar minutes po baltymų virpėjimo.

Gydymas

Veiksmingiausias anafilaksinio šoko sukelto priepuolio gydymas yra epinefrino injekcija. Epinefrinas yra sintetinis adrenalinas, dėl kurio jūsų kraujo ląstelės sustandės ir jūsų plaučius atsipalaiduoja, taip sumažinant gyvybei pavojingus simptomus. Jei diagnozuota alergija išrūgų ar sojos baltymui, jums reikės visiškai pašalinti šiuos baltymus iš savo dietos.