Cukrinių runkelių mitybinis turinys

Cukriniai runkeliai yra šakniavaisio, naudojamo cukrui gaminti, tipas. Šios gilios raudonos ir raudonos šakniavaisių yra daug maistinių medžiagų, tačiau yra mažai riebalų ir kalorijų. Galite valgyti cukrinius runkelius žaliuoju ar virta. Renkantis cukrinius runkelius, ieškokite burokėlių su tvirtais odelėmis ir neužšaltais lapais. Mažesni runkeliai paprastai yra saldesni.

Kalorijos ir riebalai

Vienas cukrinis runkelis, sveriantis 82 gramus, yra 35 kalorijos ir nulis gramų riebalų. Dėl to šie runkeliai yra tinkami mažai kalorijų ar mažo riebumo dietai.

Angliavandeniai ir skaidulos

Jūs vartojate 8 gramus angliavandenių su kiekvienu cukriniu runkeliu, kurį valgote. Pasak Cleveland Clinic svetainės, tai apima 6 gramus natūralių cukrų, kurie paprastai nerodo neigiamų sveikatos problemų. Taip pat yra 2 g pluošto cukrinių runkelių. Fiber padeda išlaikyti jūsų virškinimo sistemą sklandžiai.

Baltymas

Cukriniai runkeliai nėra geras baltymų šaltinis – viename cukrinių runkelių sudėtyje yra tik 1 gramas šio maistingųjų medžiagų. Galite padidinti savo baltymų kiekį, tiekdami cukrinius runkelius su vištiena, jūros gėrybėmis arba baltymingais visais grūdais, tokiais kaip quinoa.

Vitaminai ir mineralai

Įtraukiant cukrinius runkelius į savo dietą, įvedama daug vitaminų ir mineralų. Remiantis 2000 kalorijų dieta, vienas runkelis suteikia 6 procentus vitamino C, kurio jums reikia kiekvieną dieną. Tai taip pat suteikia 4 proc geležies ir 2 proc kalcio, kurį turėtumėte vartoti kiekvieną dieną.