Dusulys ar ligos?

Dygstantiems kūdikiams ir sergantiems kūdikiams gali būti simptomų, kurie yra tokie patys, gali būti sunku atskirti situacijas. Jūsų gydytojas yra geriausias teisėjas, tačiau kai kurie skirtumai yra aiškūs, kad skiriasi dėmės nuo ligos, suteikiant jums tam tikrų nurodymų. Svarbu, kad jūsų pediatras pateiktų diagnozę, nes gydymas skiriasi, o tam tikromis sąlygomis reikalaujama receptinių vaistų.

Simptomai

Dantų šveitimas sukelia aiškias gleives, bet ne iš nosies. Skaidrus gleivis iš nosies gali būti nuo šalčio. Geltoni, pilki arba žali gleiviai taip pat gali reikšti šaltus, nors alergija yra kita galimybė. Akių drenažas rodo infekciją ar alergiją. Kiti peršalimo ir infekcijų simptomai yra kosulys ir karščiavimas. Karščiavimas gali pasireikšti dantis, tačiau retai karščiavimas pasireiškia per 101 laipsnių Fahrenheitą. Be to, dantims paprastai būna lengvi simptomai, o gripo ir šalčio simptomai gali pasireikšti staiga ir pablogėti. Įtarus gripą ar kitą ligą, jei jūsų vaikas vemia arba yra viduriavimas. Užkimimas ar kosulys prieš karščiavimą paprastai būna šaltas.

Dantenos

Diržuojantis vaikas gali turėti skausmingą ar jautrų danteną, tačiau tai nėra vienintelė priežastis, dėl kurios šioje srityje gali būti skausmas. Kartais, kai dantis išsiveržia per odą, jis pertraukia kraujagyslę. Tai susilygina mėlyna masė, maždaug žirnio dydžiu kūdikio guma. Masė ir nedidelis kraujo kiekis yra normalus, tačiau, jei kraujyje yra keli arbatiniai šaukštai, arba jei kraujavimas nesibaigia, kai spaudžiatės, nedelsdami kreipkitės į savo pediatrą. Taip pat pasitarkite su savo pediatru, jei visa guma arba didelė dalis yra mėlyna.

Ausų traukimas

Ausies traukimas gali reikšti arba ausies infekciją, arba dantį, ypač 6 mėnesių ar vyresniems kūdikiams. Jaunesni kūdikiai gali tiesiog verkti ar nuplauti savo galūnes. Skausmas kartais prasiskverbia nuo dantų iki ausų, kai dygsta, paskatinant kūdikį traukti ausis. Ausų infekcija gali sukelti tą patį atsaką. Tačiau didesnė kaip 102 laipsnių Fahrenheito karščiavimas ir pablogėjantis skausmas dažniau atsiranda dėl ausies infekcijos. Be to, šaltų simptomų arba klausos praradimas yra susijęs tik su ausų infekcijomis. Taip pat pagalvokime, kad kai kurie kūdikiai tiesiog mėgsta traukti ausis, net jei nieko blogo.

Gydymas

Gydymas labai skiriasi nuo kūdikių ir ligų. Skrudinantys žiedai, šalti daiktai, į kuriuos įkandimas, vietinis danties gelis ir ibuprofenas gali padėti dantis. Jei jūsų vaikas turi ausies infekciją, gydymas gali būti geriausias būdas, nes dauguma ausų infekcijų atsiranda savaime. Amerikos pediatrijos akademija rekomenduoja antibiotikus vaikams nuo 6 mėnesių iki jaunesnio amžiaus. Dėl peršalimo nėra medikamentų gali pagreitinti susigrąžinimą. Tačiau gydytojas gali rekomenduoti kūdikiams skirtą acetaminofeną arba ibuprofeną, kad sumažintų karščiavimą. Ji taip pat gali rekomenduoti priešvirusinius vaistus, jei jūsų vaikas serga gripu.