Kelias vs trasa veikia

Atsižvelgiant į kelius ar važiavimo takus, jūsų organizmui tvirtai atliekama kardio treniruotė, sukurianti bendrą sveikatą ir tinkamumą. Nors abu paviršiai siūlo efektyvią treniruotę, dviejų tipų bėgimas suteikia jums dvi skirtingas bėgimo savybes. Suprasti, kaip skirtingi paviršiai skirtingi, galite nuspręsti, kuris variantas geriausiai tinka jūsų veikiantiems tikslams.

Lygus arba minkštas paviršius

Kelių važiuoklė užtikrina lygų ir tolygesnį paviršių, todėl lengviau išlaikyti jūsų padėtį. Trūkumas yra kietas betonas ir asfaltas, su kuriuo važiuojate, todėl jūsų sąnariai gali susižaloti. Nelyginis tako pobūdis padidina riziką, kad kris ar sumažės, jei nekreipsite dėmesio į taką priešais jus. Privalumas yra minkštesnis purvo, purvo ar žolės paviršius, o tai reiškia, kad jūsų sąnarys mažėja. Specialūs tako bėginiai batai gali padėti išlaikyti stabilumą nenuspėjamuose tako paviršiuose.

Uždaryti ir patogiai

Keliai siūlo patogią vietą jūsų lauko bėgimui. Jūs turite galimybę važiuoti keliais šalia jūsų namų, darbo ar mokyklos, paprasčiausiai išjunkite duris. Dauguma žmonių turi vairuoti, norėdami važiuoti tinkamu taku. Nuotolinė daugelio takų vieta daro iššūkį. Jei esate sužeistas arba reikalinga pagalba trasoje, gali prireikti daugiau laiko, kol atvyksite.

Atstumo matavimas

Keliai suteikia paprastesnį atstumo matavimo būdą, jei norite sužinoti, kiek toli einate. Dabar naršymo žemėlapių sistemos leidžia jums parinkti maršrutą, kuriame yra numatytas atstumas. Taip pat galite vairuoti maršrutą naudodamiesi automobilio odometru, norėdami nustatyti atstumą. Takeliai paprastai nėra rodomi žemėlapių programose ir negalima vairuoti tako, kad būtų galima išmatuoti atstumą. GPS veikianti bėgimo laikrodis yra atstumo matavimo parinktis, tačiau jūs nežinote atstumo iki tol, kol pasieksite taką.

Saugesnis Sprintingas

Keliai paprastai yra užsiėmę negu takai, turintys tiek transporto priemonių, tiek pėsčiųjų eismą. Nors eismas kelia potencialų pavojų saugumui, jūs taip pat turite kitų žmonių, kurie užtikrins saugos lygį. Užpuolikas yra mažiau linkęs streikuoti su kitais žmonėmis. Jei tapsite sužeisti, taip pat turėsite padėti žmonėms. Takoje tu gali būti vienintelis bėgimas. Jei nukrisite ar sužeisite, ilgainiui gali būti įstrigęs trasoje, kol kas nors jus suras.

Takas sukuria natūralią aplinką, kuri palietė daugybę bėgikų. Jūs susiduriate su medeliais, gėlėmis, gyvūnais ir kartais upėmis ar ežerais. Galite pamatyti namus, įmones ir transporto priemones važiuodami kelyje. Daugumai žmonių gamta yra labiau atpalaiduojanti, maloni aplinka treniruotėms.

Vaizdingi nustatymai