Kokteiliai ir žaliaviniai kiaušiniai

Kai kurie žmonės, tokie kaip sunkiosios atletikos sportininkai, sportininkai ar žmonės, kurie tiesiog nori gauti papildomos energijos, prideda baltymų ir kokteilių. Vienas iš bendrų būdų – išmaišyti žalius kiaušinius su gėrimu. Galų gale kiaušiniai turi daug baltymų kartu su kitomis vertingomis maistinėmis medžiagomis ir vitaminais. Tačiau gėrimas žaliais kiaušiniais gali sukelti apsinuodijimą maistu.

Kiaušinių mityba

Vienas didelis kiaušinis yra 72 kalorijos, beveik visi yra iš baltymų ir riebalų, pagal USDA nacionalinių maistinių medžiagų duomenų bazę. Kiaušiniuose taip pat yra daug vitamino A, kurio kiekis yra apie 270 TV viename didžiuosiuose kiaušiniuose. Vitaminas A padeda ląstelių vystymuisi, audinių taisymui, regėjimui, kraujo sveikatai ir daugeliui kitų kūno funkcijų. Jūs taip pat gausite omega-3 riebalų rūgščių iš kiaušinių, medžiagų, susijusių su sveiką širdį ir kraujotaką.

Kiaušinių sauga

Maisto ir vaistų administracija rekomenduoja vengti visų produktų, kurių sudėtyje yra žalių, nepasterizuotų kiaušinių, tokių kaip Hollandaise padažas ir Cezario salotos padažu. Parduotuvėje nusipirkti produktai yra pasterizuoti kiaušiniai, todėl juos galima valgyti saugiai. Tačiau vartojant žaliuosius kiaušinius kratant, atsiranda galimybė užsikrėsti bakterijų infekcija salmonelioze.

Salmonella

Bakterinės infekcijos salmoneliozė yra pagrindinė rizika sveikatai su žaliais kiaušiniais. Ši sąlyga sukelia nemalonius simptomus, sukeliančius bakterijų salmonelę, todėl kai kuriais atvejais reikalinga kelionė į ligoninę. Vaikai, pagyvenę žmonės ir visi, atsigaivę nuo kitos ligos, yra ypač pavojingi. Kiaušiniai yra vienas dažniausių salmoneliozės šaltinių. Simptomai pasireiškia per tris dienas po valgymo užkrėstų kiaušinių, įskaitant vėmimą, mėšlungį ir sunkų viduriavimą. Pridėjus nepasterizuotus žaliuosius kiaušinius į jūsų kokteilius, padidėja jūsų užkrėtimo tikimybė.

Apsvarstymai

Jei norite pridėti kiaušinius prie jūsų purtyklių ir kokteilių, pabandykite naudoti kiaušinius, kurie buvo pasterizuoti, kol jų dar nėra. Pasak FDA, vis daugiau parduotuvių siūlo pasterizuotus kiaušinius. Pasterizacijos procesas naikina daugumą žaliųjų kiaušinių esančių bakterijų formų, todėl daug saugiau valgyti žalią. Tačiau, norint būti saugiai, jūs turėtumėte visada paruošti kiaušinius, jei įmanoma, ypač jei jūs juos patiekiate mažiems vaikams ar nėščioms moterims. Džiovintas arba skystas kiaušinių pakaitalas yra saugi alternatyva jūsų kokteiliams.