Krakmolas ir virškinimas

Krakmolas yra pagrindinė dietinių, virškinamųjų angliavandenių forma. Virškinimo procesas apima sudėtingos molekulės suskaidymą į paprasčiausią formą, kurią gali naudoti kūnas. Kai krakmolo molekulė yra suskaidyta, stora žarna perneša ją į kraują, kur ji nukreipiama į ląsteles, kurioms tai reikalinga. Krakmolo virškinimas yra daugiapakopis procesas, kuris prasideda burnoje.

Palaužti

Virškinimo tikslas yra maistinių medžiagų suskaidymas į jų paprastą, naudingą formą iš organizmo. Krakmolas yra augalinės medžiagos gliukozės saugojimo forma. Tai polisacharidas, molekulė, sudaryta iš daugelio paprastų cukraus molekulių, vadinamų monosacharidais, sujungta kartu. Virškinimo metu kūnas turi suskaidyti polisacharidus į sugeriančią formą. Trys absorbuojamos maistinių medžiagų formos, kurias gali gauti krakmolas, yra gliukozė, fruktozė ir galaktozė.

Burnos ir skrandžio

Riebaluose virškinama du dalykai. Jis pradeda maišyti jūsų maistą, kuris padeda atskleisti makroelementus. Be to, seilių liaukos išskiria fermentą, žinomą kaip seilių amilazė. Šis fermentas pradeda krakmolų suskaidymą. Prarijus maistas praeina per jūsų stemplę ir į skrandį. Skrandžio rūgštingumas greitai užgesina seilių amilazės darbą išorinėje maisto produktų pakuotėje. Tačiau amilazė, esanti maisto pusėje skrandyje, yra apsaugota nuo skrandžio sekretų ir toliau dirba. Žarnyno amilazė toliau dirbti 1-2 valandas, o saugoma nuo skrandžio rūgšties.

Plonoji žarna

Plonoji žarna yra vieta, kur virškinama krakmolas pradeda veikti. Plonosios žarnos šepetėlio sienelė atpalaiduoja dekstriną ir gliukoamilazę, abu iš kurių polisacharidai, sacharidų polimerų grandinės lėtai suskaidomos į oligosacharidus. Kasos amilazė dar labiau suskaido oligosacharidus, kurie yra monosacharidų grandinės, kuriose yra daugiau kaip du sacharidai. Galiausiai oligosacharidai skirstomi į disacharidus arba du monosacharidus, o vėliau į monosacharidus – paprasčiausią angliavandenių formą. Maltase, dar vienas šepečio sienų fermentas, sulaužo maltozę į gliukozę. Kasa išskiria daug fermentų į plonąją žarną, kad visi kartu dirba, kad suskaidytų krakmolo molekules. Kiti kasos fermentai apima sacharozę ir laktazę, kuri suskaido sacharozę ir laktozę, du disacharidus.

Absorbcija

Gliukozės, fruktozės ir galaktozės absorbcija – krakmolo virškinimo produktai – prasideda judėjimu plonosios žarnos absorbcinėse ląstelėse. Gliukozė ir galaktozė yra perkelta į šias ląsteles per SGLT supaprastintą transportavimo mechanizmą, kuriame naudojamas natris. Fruktozė yra gabenama per kitą mechanizmą, GLUT5. GLUT2 perkelia visas molekules iš ląstelės ir į kraują, kur organizmas pagaliau gali pasinaudoti šiomis maistinėmis medžiagomis.