Krūtinės nugaros stenozės simptomai

Spinalinė stenozė pasireiškia tada, kai kaulinis kanalas, per kurį nugaros smegenų virškinimo traktai tampa susiaurėję ir suspaudžia nugarkaulį. Nors nugarkaulio stenozė dažniausiai atsiranda kaklo ir nugaros sričių srityse, nedažnai krūtinės ląstos yra viršutinėje ir vidurinėje nugaros dalyje. Remiantis 1987 m. Straipsniu “Neurologijos žurnale”, krūtinės nugaros stenozė dažniausiai būna tik žmonėms, sergantiems ligomis, kurios sukelia nenormalų kaulų augimą.

Skausmas

Skausmas yra vienas dažniausių krūtinės stenozės simptomų. Kai kuriems žmonėms šis skausmas yra apibūdinamas kaip deginimo pojūtis šlaunyse arba veršeliose, pažymima 1987 m. “Neurologijos žurnale”. Kitais atvejais krūtinės stenozės skausmas apibūdinamas kaip nuobodus skausmas apatinėje nugaros dalyje. Nuo krūtinės dalies stuburo stenozės skausmas judėjimas gali pablogėti. Viena krūtinės nugaros stenozės ypatybė yra tai, kad bet koks skausmas nugaroje nepasišvelnina kojų, o tai padeda atskirti būklę nuo išialgijos. Vietoj to, skausmas paprastai yra ribojamas vienoje srityje.

Jausmų pokyčiai

Žmonės, kuriems yra krūtinės nugaros stenozė, taip pat gali turėti pojūčių, ypač apatinėje kūno dalyje. Jautrumo problemos dažnai apsiriboja vietovėmis, kurias aprūpina konkretus nugaros smegenų regionas, vadinamas dermatomu. Kuo aukštesnė stuburo stenozės paveikta krūtinės ląstos dalis, tuo didesnė mažėja pojūtis. Pavyzdžiui, krūtinės ląstos viršutinių sričių stenozė gali sukelti pojūčius virš viršutinės krūtinės dalies ir srities aplink pečių ašmenis. Kita vertus, sužalojimai netoli krūtinės ląstos apačios gali sukelti pojūčius apatinėje nugaros ir pilvo dalyje. Abiejuose apatiniuose kojose gali atsirasti pins-and-adatos pojūtis.

Raumenų problemos

Raumenų silpnumas būdingas krūtinės dalies stuburo stenozei, ypač kojose. Kai kuriems žmonėms su šia problema gali kilti problemų vaikščioti ir išlaikyti pusiausvyrą stovint. Kojų raumenys taip pat gali tapti neįprastai standus ir standus.

Padėties pokyčiai ir diagnozė

Kai kurie krūtinės nugaros stenozės žmonės nustato sėdimą ar ištiesinančią viršutinę nugaros dalį, padeda palengvinti jų simptomus. Gilūs sausgyslių refleksai, kurie yra išbandyti keliu ir kitais kūno regionais, naudojant refleksinį plaktuką, taip pat gali būti padidėję arba sumažėję. Vaizdo tyrimų tyrimai, tokie kaip MR, gali padėti nustatyti stuburo stenozės priežastis ir sunkumą. Jei esate susirūpinę, kad gali atsirasti krūtinės nugaros stenozės simptomų, kreipkitės į gydytoją, kad nustatytumėte priežastis ir tinkamą gydymą.