Liečiančiųjų sutrikimų pavadinimai

Jautienos sutrikimai ar jutimo sutrikimai veikia liesties jausmą. Šiuose sutrikimuose jausmas gali būti pernelyg intensyvus ar pernelyg subtilus, o daiktai gali atrodyti nepapažįstami, kai laikomi rankoje. Tokiojo sutrikimo atvejai įsišvirkščiami į smegenis ir centrinę nervų sistemą ir gali atsirasti dėl nervinės disreguliacijos arba smegenų auglių, traumos ar chirurgijos. Suprasti įvairius lytėjimo sutrikimus, paaiškėja, kas yra labai sudėtinga problema tiems, kurie jų kenčia.

Tactile Defensiveness

Galbūt labiausiai paplitusių lytėjimo sutrikimų, su lytine gynybe, žymiai sumažėjo tolerancija dėl bet kokių lytėjimo pojūčių. Nors kai kuriuos suaugusius žmones patiria, tai paprastai pasireiškia vaikams. Vaikų neurodevelopment and learning akademija aiškina, kad gaunami stimuliatoriai nėra tinkamai apdorojami ir peržiūrimi smegenyse, todėl vaikas gali registruoti net lengvą sensorinį įvedimą kaip ekstremalų, erzinantį ar net skausmingą.

Taktilinis hipotensumas

Taktilinis jautrumas yra priešinga taktilinei gynybai. Tie, kuriems yra šis lytėjimo sutrikimas, turi sumažintą lytėjimo stimuliavimą. Tai gali sukelti sužalojimą, nes skausmo slenkstis dažnai yra gana didelis. Tie, kurie jautriai jautrūs, gali pasinerti į aukšto jausmo patirtį, kad jaustumėtės. Jie gali džiaugtis ypatingais skoniais, tokiais kaip labai sūrus ar aštrus, gali atrodyti paviršių, kuriuose yra daug tekstūros ir stimuliacijos, ir gali ieškoti netvarkingų, drąsių veiksmų.

Taktilinė apraksija

Taktilinė apraksija yra liepslinų objektų tyrimo sutrikimas. Tai apima rankos judesio trikdymą, manipuliuojant objektu esant judesiams, nenaudojant objekto (pvz., Pasikartojantys judesiai ar gestai). Tiems, kurie turi lytine apraxia, sunku rankiniu būdu judėti objekto požymiams tam tikromis aplinkybėmis.

Tactile Agnosia

Su lytine agnosija asmuo negali paliesti objektų. Pasak Mayo klinikos Neurologijos, lęšioji agnosija yra subtilus ir nenormalus sutrikimas. Šis lytėjimo sutrikimas atsiranda dėl pažaidų, navikų ar žalos smegenų laikiniesiems, relrosplenijiniams ir / arba mezialiniams obliams. Tiems, kurie turi lytine agnosiją, dažniausiai sunku identifikuoti daiktus per kitus jausmus.

Taškinis Afazija

Taktilinė afazija turi tam tikrų panašumų su lytine agnosija. Kažkas su lytine afazija negali pavadinti objekto, kai jis suvokiamas liečiant. Tai gali būti vienašalis ar dvišalis (t. Y. Jis gali turėti įtakos vienai ar abiem rankoms). Kažkas su lytine apašija dažnai gali apibūdinti objekto funkciją, nors galbūt ir ne aiškiai. Jis gali pavadinti objektą, kai jį suvokia kiti jausmai, tokie kaip regėjimas.