Maistinių medžiagų žemės riešutų odos

Žalios, skrudintos arba sumalamos į sviestą, žmonės įvairiais būdais maitina žemės riešutus. Žemės riešutai taip pat buvo pažymėti dėl jų naudos sveikatai, pavyzdžiui, baltymų, skaidulų ir vitamino E. Mažiau žinoma, kad maistinės medžiagos yra paslėptos papier odoje, kuri dažnai pašalinama prieš vartojant riešutus. Žemės riešutų odos įterpimas į mitybą gali turėti teigiamą poveikį sveikatai.

Antioksidantai

Žemės riešutų odos, kurios sudaro apie 3 procentus žemės riešutų sėklų, yra daug fenolio junginių, tai reiškia, kad jie yra daug antioksidantų. Antioksidantai padeda apsaugoti organizmą nuo oksidacinio streso, kuris įvyksta įvairių vėžio formų ir ligų atvejais. 2012 m. Šiaurės Karolinos universiteto tyrimas, paskelbtas žurnale “Journal of Food Science”, pranešė, kad 5 proc. Žemės riešutų sėklų koncentracija žemės riešutų sviestui žymiai padidino savo antioksidacinį kiekį neprarandant skonio ar tekstūros.

Skrudinta, žaliavinė arba blanšuota

Tas pats 2012 m. Tyrimas, paskelbtas “Maisto mokslų žurnale”, padėjo parodyti, kad skrudintų žemės riešutų odos turi aukštesnius antioksidantų turinčių fenolio junginių lygius nei jų žaliavos. Tyrime taip pat buvo minėta, kad skrudinimas padidino antioksidacinį derlių tiek žemės riešutuose, tiek odoje, palyginti su blanšiuotu arba žaliuoju žemės riešu. Nustatyta, kad skrudintos žemės riešutų odos turi didesnį antioksidantų kiekį negu vitamino C ar žaliosios arbatos.

Resveratrol

Žemės riešutuose taip pat yra galingas junginys, žinomas kaip resveratrolis, randamas vynuogėse ir vynuose. Žinoma, kad resveratrolis padeda didinti ištvermę, mažinti uždegimą ir apsaugoti nuo širdies ligų sukėlimo pavojaus. Skirtingai nuo fenolio junginių, skrudintų žemės riešutų sudėtyje yra nedaug resveratrolo. Didžiausias kiekis resveratrolo yra pietų stiliaus virtų žemės riešutų, kuriuose yra daugiau resveratrolis nei raudonojo vyno ar vynuogių sulčių.

Santrauka

Nesvarbu, ar jie virti, skrudinti, ar sumalti į žemės riešutų sviestą, žemės riešutų odos įtraukimas į dietą gali turėti daug teigiamo poveikio sveikatai. Žemės riešutuose esančių rūgščių sudėtyje yra daugiau antioksidantų nei iš žemės riešutų ir net daugiau nei žaliosios ar raudonos vyno. Skrudinimas lemia aukščiausius fenolio junginių kiekius, o virimo metu rezveratrolis yra didesnis. Kitą kartą, kai pasieksite antioksidantų turtingus žemės riešutus užkandžiui arba savo žemės riešutų sviestą, palikite odą, kad gautumėte daugiau mitybos ir naudos sveikatai.