Mano ištemptas kulkšnis yra niežulys

Prieštaringos kulkšnies priežastys yra daugybė, įskaitant klaidingą, sporto sužalojimą ar kritimą. Vienas iš šios traumos simptomų yra patinimas vietoje. Kai jūsų oda išsivysto, ji taip pat plečiasi, todėl gali niežėti. Dažniausiai tinkama gydyti niežtinčią pleistrą, esančią nugarą, tačiau jei namų metodai neveikia, kreipkitės į gydytoją.

Priežastys

Įpūsta, ištempta oda yra tikėtina priežastis, dėl kurios jūsų kulkšnis po susižalojimo niežtinasi. Tačiau kai kurie iš tvirtos kulkšnies procedūrų taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį. Pasak MayoClinic.com, kai kurie skausmo vaistai sukelia niežėjimą. Jei tai yra atvejis, jūs tikriausiai jaustumės niežulys kitoms kūno dalims, taip pat ir kulkšnies. Jei taip atsitiks, nustokite vartoti vaistų ir paskambinkite savo gydytojui. Niežėjimas taip pat gali būti dėl kontaktinio dermatito. Ši būklė atsiranda, kai jūsų oda yra dirginanti ar alergenai. Jei naudojate priešpriešinį kremą arba dėvėję suspaudimo tvarslą, gali atsirasti reakcija į bet kurį produktą. Kreipkitės į gydytoją dėl alternatyvų.

Gydymas

Kai diagnozuojama odos niežulys, gydytojas rekomenduos tinkamą gydymą. Tai gali apimti vietinius kremus, kurių sudėtyje nėra dirgiklių, kurie gali pabloginti būklę. Geriamieji vaistai taip pat gali būti paskirti ir yra geras pasirinkimas, jei turite jautrią odą. Jei jūsų pasirinktas tvarstis sukelia niežulį ant jūsų įtemptos kulkšnies, vienas iš medvilnės gali būti lengvesnis jūsų odai. Laikant aptariamą plotą, galite išvengti įbrėžimų, todėl vietovė gali išgydyti.

Prevencija

Laikydamasis tuščiojo įlankoje, kai jūsų ištemptas kulkšnis gydosi, sumažėja odos niežėjimas. MayoClinic.com siūlo apgerti zoną 15-20 minučių kas pora valandų ir pakelti savo kulkšnis kuo dažniau. Jei jūsų oda ją toleruoja, suspaudimo tvarstis taip pat kontroliuoja patinimą. Nors jūsų kulkšnis gydosi, dažnai tepkite švelnų drėkinamąjį losjoną, kad odos hidratuotų ir sumažėtų niežėjimas, susijęs su patine ar odos sudirgimu. Šaltos, drėgnos kompresos greitai atpalaiduoja niežėjimą, taip pat kietą pėdos vonią, kurioje yra soda ar avižiniai dribsniai.

Apsvarstymai

Niežtintis odos pleistras traukiant kulkšnį gali sukelti infekciją, ypač jei oda yra įtrūkusi. Jei odos plotas pasidaro atviras, gydykite antibakteriniu kremu ir laikykite jį apsaugotą, kad išvengtumėte tolesnio įbrėžimo. Pasak MedlinePlus, kontaktinis dermatitas gali sukelti tolesnį patinimą, todėl greitas gydymas yra svarbus pagreitinimo proceso pagreitinimui. Jei niežulys po odos išgydymo išlieka niežtinčioje odoje, kreipkitės į gydytoją, kad pašalintumėte esamą sveikatos būklę.