Mano kojos ir rankos kyla po kūdikio

Jūsų kojų ir rankų patinimas po gimdymo, dar vadinamas edemu, atsiranda, kai skystis ir kraujas tampa įstrigę jūsų kūno audiniuose. Nors patinimas gali būti nelinksmis, paprastai jis prailgėja praėjus kelioms savaitėms po gimdymo. Nors suprasti, kodėl pasireiškia postnatalinio galūnių patinimas, gali padėti išvengti rimtų komplikacijų ar būklės, vis tiek turėtumėte kreiptis į gydytoją dėl profesinės diagnozės ir patarimų.

Simptomai

Rankų ir kojų patinimas po kūdikio gali skirtis nuo lengvo iki ekstremalios. Jūsų galūnių oda gali pasirodyti blizga, išsipūsti, uždegusi ir ištempta. Jis gali ilgėti daugelį sekundžių, jei paspausite jį. Be rankų ir kojų, patinimas gali paveikti kūno dalis, pvz., Kulkšnis, pilvas ir kojas.

Priežastys

Jūsų kūnas išlaiko ir gamina perteklių skysčių ir kraujo nėštumo metu. Šis skystis gali likti jūsų rankose ir kojose kelias savaites po pristatymo. Be to, hormoniniai svyravimai, atsirandantys po gimdymo, gali sukelti patinimą ir papildomą skysčių kaupimąsi. Edema taip pat gali išsivystyti, jei ilgai sėdėtės arba melujate, pvz., Kūdikį maitinate arba atsigaunate nuo gimimo arba cezario pjūvio. Sūrus maistas ir mėnesinių atsinaujinimas gali sukelti skysčių kaupimąsi. “MayoClinic.com” pranešimai rodo, kad kai kurie vaistiniai preparatai, pvz., Priešuždegiminiai vaistai, kalcio kanalų blokatoriai ir estrogenų preparatai, gali prisidėti prie gimdos kaklelio ir kojų patinimosi.

Gydymas

Valgykite maisto produktus, kurių sudėtyje yra daug kalio, pavyzdžiui, bananus, kad sumažintumėte patinimą. Dėvėkite žarną ar pagalbines kojines ir kiek įmanoma pakelkite savo kojas ir rankas, kad padėtų skysčių nutekėti nuo jų. Suspauskite rankas ir kojas šaltą rankšluosčiu. Masažas, pakratykite ir perkelkite rankas ir kojas kuo daugiau, kad padėtumėte perkelti kraujo perteklių ir skystis atgal į savo širdį.

Įspėjimai

Kreipkitės į gydytoją, jei jūsų rankų ir kojų patinimas yra patvarus ar skausmingas. Eikite į neatidėliotinos pagalbos skyrių, jei patinimas yra skausmas krūtinėje, galvos skausmas, kvėpavimo sutrikimas, stiprus rankų ir kojų skausmas ar dusulys. Tai gali būti sunkios būklės simptomai, tokie kaip plaučių patinimas, stazinis širdies nepakankamumas, padidėjęs kraujospūdis ar kraujo krešulys.