Mažos pūslelės ant rankų ir kojų

Maži pūsleliai ant rankų ir kojų yra snukio ir nagų ligos simptomas. Ši užkrečiama virusinė infekcija, dažniausiai pasitaikanti mažiems vaikams, gali sukelti burnos bėrimus ir pūsleles. Jei manote, kad jūsų vaikas turi tokią būklę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Priežastys

Virusas Cxsackievirus A16 sukelia infekciją, sukeliančią snukio ir nagų ligą. Šis virusas priklauso grupei, vadinamai nonpolio enterovirusui. Infekcija plinta žmogui asmeniui nuo sąlyčio su seilėmis, lizdinėmis plokštelėmis arba užkrėsto žmogaus išmatomis. Virusas taip pat gali išsivystyti nuo kosulio ir čiaudulio. Per pirmąją šios ligos savaitę vaikai yra labiausiai užkrečiami, tačiau virusas lieka organizme kelias savaites po simptomų išnykimo. Pasak ekspertų, nuo pradinės infekcijos iki pirmųjų požymių ir simptomų paprastai trunka septynios dienos.

Simptomai

Rokiškos snukio ir nagų ligos simptomai gali apimti raudoną ir blisterinį bėrimą delnų rankose ir pėdų pėdose. Tokie pūsleliai paprastai nėra niežti. Lizdinės plokštelės taip pat gali formuotis liežuvyje, dantenose ir skruostų viduje. Daugelis vaikų tampa drėkinami ir mato apetito praradimą, ypač jei jis liečiasi burbuliais burnoje. Kiti simptomai yra karščiavimas ir gerklės skausmas.

Komplikacijos

Dehidratacija yra labiausiai paplitusi snukio ir nagų ligos komplikacija. Retai virusas gali užkrėsti smegenis ir sukelti kitas komplikacijas, tokias kaip virusinis meningitas ar encefalitas. Virusinis meningitas yra membranų ir skysčio aplinkinių smegenų ir nugaros smegenų infekcija. Encefalitas yra liga, susijusi su smegenų uždegimu.

Gydymas

Ranka ir snukio ir nagų liga gydyti nėra, nes tai sukelia virusą. Simptomai paprastai išnyksta per septynias ar dešimt dienų. Vaikai turi laikyti pūsleles ant rankų ir kojų švariu muilu ir vandeniu. Šie lizdiniai lizdai taip pat turėtų būti nepastebėti. Jei lizdinė plokštelė atsiranda, antibiotikas gali padėti užkirsti kelią infekcijai. Neatsiranda skausmo vaistai gali sumažinti bet kokį diskomfortą.

Prevencija

Ši liga dažniausiai pasireiškia vaikams, esantiems vaikų priežiūros įstaigose dėl dažno kaitlentės pokyčių, pamišimo mokymo ir todėl, kad vaikai dažnai uždeda rankas į burną. Kruopšta rankų priežiūra, dezinfekavimas bendrų patalpų ir vengiant vaikų, užsikrėtusių šiuo virusu, gali padėti išvengti snukio ir nagų ligos plitimo.