Medicininė būklė, turinti didelį natrio ir mažą kalį

Natris ir kalis yra svarbūs elektrolitai, dalyvaujantys daugelyje kūno funkcijų. Natris yra svarbus skysčių balansui, o kalis yra svarbus raumenų susitraukimui ir širdies ritmui. Keletas sąlygų gali sukelti tiek didelį natrio, tiek mažą kalio kiekį. Pagrindinė šio elektrolitų trikdymo priežastis yra sąlygos, kurios veikia hormono aldosterono lygį.

Aldosteronas yra hormonas, kurį išskiria antinksčiai, trys formos liaukos, sėdintys virš inkstų. Pagal “Lab Tests Online” aldosteroną inkstai stimuliuoja išlaikyti natrį ir išskirti kalio kiekį iš šlapimo. Aldosterono perteklius sukelia būklę, vadinamą hiperaldosteronizmu. Pasak Nacionalinės medicinos bibliotekos, pirminis hiperaldosteronizmas atsiranda dėl pernelyg didelės aldosterono pernešimo problemos. Antrinis hiperaldosteronizmas atsiranda dėl per didelio aldosterono kiekio, pagaminto kažkur kitur.

Pirminis hiperaldosteronizmas, kuris yra reta būklė, dažniausiai yra susijęs su gerybiniu naviko augimu per antinksne, kuris stimuliuoja aldosterono sekreciją. Tai dažniausiai pasitaiko žmonėse nuo 35 iki 50 metų amžiaus. Antrinis hiperaldosteronizmas yra susijęs su tam tikromis lėtinėmis ligomis, pvz., Kepenų ciroze, kuri yra kepenų susitraukimas ir randai, atsirandantys dėl lėtinio alkoholizmo, širdies nepakankamumo ir nefrozinio sindromo, būklės, kai inkstai yra pažeisti ir leisti baltymams išsilieti Į šlapimą.

Hiperaldosteronizmo simptomai yra aukštas kraujospūdis, nuovargis, silpnumas, galvos skausmas ir neryškus matymas. Didelis natrio kiekis sukelia padidėjusį troškulį. Hipernatremija arba didelis natrio kiekis gali sukelti smegenų susitraukimą, dėl ko gali kilti painiavos, traukuliai ir koma. Mažas kalio kiekis arba hipokalemija sukelia raumenų spazmus ir mėšlungį, silpnumą, vidurių užkietėjimą ir širdies ritmo sutrikimus ar pavojingus nenormalius širdies ritmus.

Pradinio hiperaldosteronizmo gydymas priklauso nuo jo priežasties. Jei viršutiniame žarnyne yra navikas, dėl chirurginio pašalinimo aldosterono lygis normalizuosis. Sąlygas, sukeliančias antrinį hiperaldosteronizmą, gali būti sunku diagnozuoti ir gydyti, tačiau jei jie yra kontroliuojami, gali sustiprėti simptomai. Didelis natrio kiekis turi būti pataisytas lėtai, siekiant išvengti smegenų patinimų ar edemos. Panašiai, labai mažo kalio kiekio normalizavimas turi būti atliekamas atidžiai stebint ligoninės aplinkoje, kur lėtai į veną įvedami kalio kiekiai gali būti vartojami nesukeliant širdies aritmijų.

Faktai apie aldosteroną

Priežastys

Simptomai

Gydymas