Metronidazolas gydant spuogus

Spuogų sutrikimas atsiranda dėl padidėjusio sebumo, kuris sumaišomas su negyvomis odos ląstelėmis, galiausiai užkimdant poras. Rezultatas yra uždegiminis atsakas, sukeliantis spuogus, pustules, whiteheads ir inkštirų. Propionibacterium acnes, paprastai odoje randama bakterija, yra labiau paplitusi tarp spuogų sergančiųjų ir apsunkina problemą. Spuogai, kartu su antibiotikais, tokiais kaip metronidazolas, gali padėti kontroliuoti riebalus ir nulaužti bakterijų peraugimą.

Identifikavimas

Metronidazolis, žinomas JAV pagal prekės ženklą “Flagyl”, patenka į receptinių vaistų klasifikaciją pagal antibiotikus. Pagal MayoClinic, metronidazolas gydo bakterines infekcijas visame kūne. Pagaminta “Pfizer” ir pagaminta kapsulėje, tabletėje, suspensijos tirpale, gelyje, grietine, losjonu ir miltelių pavidalu, metronidazolas dirba, kad nužudytų bakterijas ir trukdytų augti ateityje, prasiskverbdamas į DNR bakterijose ir pasidarydamas nestabilios.

Laiko rėmelis

Metronidazolo kremas, losjonas arba gelio formos yra dažniausios antibiotikų, skirtų spuogams sergantiems asmenims, formos. Tačiau gydytojai savo vaikus taip pat skiria burnos formas. JAV nacionaline medicinos biblioteka aiškina, kad pūlinys, vartojantys metronidazolį, turėtų nuplauti odą švelniu muilu ir vandeniu, praėjus 15-20 minučių prieš vartojimą. Būtinas tik plonas antibiotikų vaistas, vengiant akių srities. Pažymėti patobulinimai turėtų pasirodyti per 3-6 savaites.

Apsvarstymai

Vartojant metronidazolą spuogams, svarbu atsižvelgti į vaistų sąveiką. Metronidazolas gali sukelti toksinę reakciją kartu su disulfiramu – geriamais vaistais, vartojamais alkoholizmo gydymui. Pfizer praneša, kad metronidazolas gali padidinti kai kurių antikoaguliantų vaistinių preparatų veiksmingumą, pailginti jų poveikį ir trukdyti kraujo krešėjimui. Metronidazolis taip pat gali sumažinti tam tikrų giminaičių gimdymo kontrolės priemonių veiksmingumą.

Įspėjimai

Virškinimo trakto sutrikimai yra susiję su metronidazolu, taip pat su galvos skausmais ir būkle, vadinamu burnos džiūvimu. Los Andželo Kalifornijos universitetas atskleidė, kad metronidazolas taip pat gali sukelti periferinę neuropatiją didelėmis dozėmis. Kai kurie spuogai patiria diarėją, nemiga, pykinimą ir metalinį skonį po metronidazolo vartojimo. Retas šalutinis poveikis yra encefalopatija, pankreatitas ir leukopenija.

Teorijos / spekuliatai

Metronidazolo saugumas nėščioms ar slaugančioms moterims dar nėra nustatytas. Kokie tyrimai žino, kad vaistas nėštumo metu kerta placentos ribas. “Pfizer” pripažįsta, kad metronidazolas taip pat kerta į pieną arba maitinančią motiną. Metronidazolo poveikis vaisiui ar naujagimiui nėra dokumentuojamas.