Mityba ir baltymai ryžiams

Pasak Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos, ryžiai yra vienas iš pagrindinių energijos šaltinių, užtikrinančių 20 procentų pasaulio maistinės energijos tiekimo. Ryžiai yra baltymų, vitaminų ir mineralų, ir suteikia lankstumo, kad paruoštų jį kaip pagrindinį patiekalą, garnyrą, desertą ar saldainius.

Ryžiai yra krakmolingas maistas, daugiausia sudarytas iš angliavandenių, makroelementų, sudarytų iš cukraus molekulių, susietų kartu. Nacionalinės medicinos maisto ir mitybos tarybos rekomenduoja, kad angliavandeniai sudaro 45-65 proc. Jūsų dienos kalorijų. Kadangi organizmas gali greitai suskaidyti angliavandenius į gliukozę – pagrindinį kūno energijos šaltinį – jie yra geriausias maistinės energijos šaltinis. Pasak Michaelo Frei ir Klauso Beckerio iš Gyvulininkystės instituto atogrąžų ir subtropikų, rudieji ryžiai yra 75-85 proc. Angliavandenių, o baltieji ryžiai yra 90 proc. Angliavandenių.

Ryžiai taip pat yra baltymų. Baltymai susideda iš amino rūgščių, paprastai vadinamų baltymų pagrindu. Nors žmogaus kūnas gali gaminti tam tikras būtinas amino rūgštis, kiti, žinomi kaip esminės amino rūgštys, turi būti suvartoti maisto produktuose. Gyvūniniai maisto produktai yra kaip visaverčių baltymų šaltinis, o tai reiškia, kad jame yra visos esminės amino rūgštys. Ryžiai turi baltymų, žinomų kaip nebaigti baltymai, nes jame nepateikiamos visos esminės amino rūgštys. Ryžių baltymas, nors ir klasifikuojamas kaip neišsamus, laikomas aukštos kokybės baltymu. Remiantis Gyvulininkystės instituto Tropikų ir subtropikų instituto tyrimo duomenimis, ryžių baltymų kiekis svyruoja nuo 7 iki 16 procentų, priklausomai nuo ryžių įvairovės. Kai kuriose šalyse ryžiai išlieka vienu iš pagrindinių baltymų šaltinių.

Ryžiai taip pat prisideda prie jūsų dietos vitaminų. Kadangi išorinis sluoksnis, vadinamas ryžių sėlenomis, turi daugumą vitaminų ir mineralų, rudieji ryžiai suteikia daugiausiai mitybos. Ryžių sėlenos yra vitaminas E, kuris palaiko sveiką imuninę sistemą, padeda kovoti su cheminėmis reakcijomis ir veikia kaip antioksidantas, apsaugodamas ląsteles nuo žalos. Rudieji ryžiai taip pat yra keletas vitaminų B, įskaitant tiaminą, riboflaviną ir niaciną, kurie skatina veiksmingą maisto produktų suskaidymą ir energijos vartojimą.

Kaip ir vitaminais ir baltymais, daugumą mineralų galima rasti išorinėje ryžių sėlenos sluoksnyje. Ryžiai suteikia geležį, mineralą, reikalingą baltymams ir fermentams gaminti, kuris padeda užkirsti kelią geležies trūkumo anemijai, kuri sukelia didelį nuovargį. Ryžiai taip pat yra cinko, palaikančio įprastą augimą ir vystymąsi, fosforą, naudojamą stipriems kaulams ir dantims, normalioms organinėms funkcijoms reikalingą kalį ir magnio, kad padėtų palaikyti šimtus cheminių reakcijų organizme.

Angliavandenių turinys

Ryžių baltymas

Vitaminai

Mineralai