Natūralūs papildai, skirti sustabdyti pernelyg didelį prakaitavimą

Prakaitavimas yra normalus fiziologinis atsakas į šiltą temperatūrą, fizinį krūvį ir tam tikrų maisto produktų vartojimą. Tačiau pagal Medline Plus medicinos enciklopediją yra daugybė kitų galimų prakaitavimo priežastys, įskaitant nerimą, piktnaudžiavimą narkotinėmis medžiagomis ir daugelį ūmių ir lėtinių sveikatos problemų. Kai kurios sąlygos gali sukelti pernelyg didelį prakaitavimą ar hiperhidrozę. Natūralūs papildai gali būti naudingi norint sumažinti pernelyg didelį prakaitavimą, tačiau prieš naudodami šias galingas medžiagas kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Pernelyg didelis prakaitavimas

Pernelyg didelis prakaitavimas, sako MayoClinic.com, gali paveikti iki 2,8 proc. Jungtinėse Valstijose gyvenančių žmonių. Daugeliui žmonių ši būklė paprastai paveikia jūsų kojas, veidą ir delnus, sukelia didelį nepatogumą ir gali netgi paveikti jūsų kasdienio gyvenimo veiklą. Yra du pagrindiniai pernelyg didelio prakaitavimo tipai – pirminis ir antrinis. Pirminis hiperhidrozė yra per didelis prakaitavimas, kurį sukelia emociniai stimulai, o antrinė hiperhidrozė yra per didelis prakaitavimas, kurį sukelia esama būklė, tokia kaip infekcija ar endokrininė sutrikimas.

Naudingos natūralios papildai

Natūralūs papildai jau seniai buvo naudojami, kad padėtų išgydyti pernelyg didelį prakaitavimą. Kai kurie iš labiausiai naudingų natūralių papildų šiai sveikatos būklei sako, kad sertifikuotas mitybos konsultantas Phyllis A. Balch, “Receptinis maistui gydyti” autorius, yra vitamino B kompleksas, alaus mielės, būtinosios riebalų rūgštys, vitaminai C ir E bei lecitino kapsulės. Šie papildai yra dažniausiai naudojami hipertiroidizmo ar padidėjusio skydliaukės gydymui – vienai iš pagrindinių pernelyg didelio prakaito priežasčių. Kiti naudingi papildai gali būti šalavijas, raganos lazdeles ir eukaliptus. Norint geriau suprasti šių papildų saugą ir veiksmingumą šiai sveikatos būklei, gali prireikti daugiau mokslinių įrodymų.

Paryškintas natūralus priedas

Sage gali būti vienas iš dažniausiai naudojamų natūralių priedų gydant pernelyg didelį prakaitavimą. Pasak dr. Sharol Tilgner, natūropatinio gydytojo ir “Žolinių vaistų nuo Žemės širdies” autoriaus, šalavijas gali būti naudinga gydant keletą su pernelyg didelio prakaito susijusių sąlygų, įskaitant naktinį prakaitavimą ir menopauzės karštąsias blykstes. “Sage” yra galingas sutrikimas, o tai reiškia, kad jis gali sukelti audinių susitraukimą, įskaitant susitraukimą iš odos.

Papildoma informacija

Pernelyg didelės prakaito dažnai kelia nerimą. Kai kuriais atvejais per didelis prakaitavimas gali rodyti pagrindines sveikatos problemas, tokias kaip hipertiroidizmas, dėl kurio reikia atkreipti dėmesį ir įsikišti licencijuotą sveikatos priežiūros paslaugų teikėją. Jei kenčia nuo pernelyg didelio prakaitavimo, suplanuokite susitikimą su savo šeimos gydytoju, kad aptartumėte visas galimas ligos priežastis, taip pat atitinkamus gydymo metodus, kurie padės išspręsti jūsų problemą. Natūralistinis gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas, apmokytas klinikine mityba, gali pateikti jums tiksliausią ir svarbiausią informaciją apie papildus ir jų poveikį sveikatai.