Nelygusios kojos elipsės pratybose

Elipsinė treniruoklio mašina leidžia perkelti kūną kryžminėje dalyje, dalinai judant judesiui. Dėl judančių pedalų ant elipsės platformos, jūs galite gauti širdies pumpą be didelio bėgimo poveikio. Tačiau jūsų kojų stacionarus elipsinis pedalas gali sukelti dar vieną problemą – pėdos tirpimas po ilgo naudojimo.

Neuritas / Neuroma

Viena iš pagrindinių būklių, susijusių su elipsine pratima ir kojomis, yra vadinama neuritu ar neuroma. Šis įvykis paprastai sukelia tokius simptomus kaip dilgčiojimas jūsų kojos rutulyje ir (arba) tarp trečiojo ir ketvirto pirštų. Kitas neurito ar neuromos pavadinimas yra tiesiog nervų sudirginimas. Dėl nuolatinio spaudimo ant kojų, kuris atsiranda, kai naudojate elipsinę treniruokliu, gali sukelti šį dirginimą. Šis pojūtis gali būti panašus į sudirginimą, kurį galite patirti, jei ilgai dirbate stovint.

Kapsulitas

Antroji pagrindinė pėdos nejautros priežastis elipsinės pratybos yra vadinama kapsulitu. Ši būklė atsiranda, kai sąnarių kapsulės – kremzlės gabalėliai, kurie dengia jūsų kaulus – tampa uždegimas. Kadangi šiose kapsulėse būdingas daug nervų ir kraujagyslių, ši sąlyga paprastai yra susijusi su nejautra ir skausmu jūsų kojose, kur neuritas paprastai nesukelia skausmo.

Sprendimai

Silpnumas naudojant elipsinę mašiną ne visada rodo didesnę būklę, tokią kaip nervų sužalojimas. Imdamiesi priemonių, kad sumažintumėte kojos tirpimą, galite nustatyti, ar priežastis yra kažkas rimtesnė. Pradėk nuo batų įvertinimo. Pritvirtinkite batus pernelyg stipriai, galite sumažinti apyvartą prie kojų ir prisidėti prie pėdos tirpimo. Batai, kurie yra per maži ar siauri, taip pat gali sukelti žalingą poveikį. Jūs taip pat galbūt norėsite pakeisti savo poziciją elipsės mašinoje, pereidami nuo didžiausios savo svorio perkėlimo ant pirštų, atsipalaidavę ant jūsų kulniukų. Keičiant jūsų elipsės nuolydį, taip pat galite pakeisti kojų padėtį.

Įspėjimai

Jei jūsų prevenciniai metodai nesumažina jūsų kojų nejautros, galbūt norėsite pamatyti gydytoją, kuris gali įvertinti jūsų kojas ir įsitikinti, kad jūs neturite pagrindinės žalos. Kai kuriais atvejais kraujo krešulys arba susiaurėjančios arterijos taip pat gali sukelti kojų skausmą, o abu atvejai gali būti pavojingi jūsų sveikatai.