Odos bėrimas ir cinkas

Odos bėrimai ir cinkas yra glaudžiai susiję. Kai kuriais atvejais odos išbėrimas, pvz., Pityriazės rozija ir kontaktinis dermatitas, gali būti išgydytas su produktais, kurių sudėtyje yra cinko, kitais atvejais cinkas gali sukelti odos bėrimą. Pasak Nacionalinio maisto instituto sveikatos priežiūros tarnybos, kūnas reikalauja cinko išlaikyti odos ir gleivinės membranų vientisumą. Cinko trūkumai dažnai pasireiškia odos problemų, tokių kaip bėrimas ir uždegimas, ir per daug cinko, gali turėti tą patį poveikį.

Pityriasis rosea – odos bėrimas, būdingas mažiems pažeidimams, kurie vystosi ant kamieno, o kartais ir rankos bei kojos. Maždaug 25 proc. Atvejų pityriasis rosea sukelia labai niežulį, kitaip būklė išlieka asimptoma. Pasak Danieliaus L. Stulbergo, M.D.Jutos slėnio regiono medicinos centro, “Pityriasis roseia” vienodai veikia patinus ir moterys ir atrodo, kad jis skirtas vaikams, paaugliams ir jauniems suaugusiesiems. Dažniausiai nustatomas cinko oksidas, o pityriasis rosea per penkis-aštuonias savaites dažnai išvalomas.

Cinko trūkumas gali sukelti akrodermito enteropatiją, odos bėrimą, kuris susidaro aplink angoms, tokioms kaip burnos ertmės, akys ir išangės. Cinko trūkumas gali atsirasti dėl netinkamo cinko vartojimo dietoje, uždegiminės žarnos ligos ar žarnyno šuntavimo operacijų. Pasak dr. Amanda Oakley iš Naujosios Zelandijos dermatologijos draugijos, cinko papildai paprastai ištrina akrodermatito enteropatiją per dvi savaites.

Apsinuodijimas cinku gali atsirasti dėl pernelyg didelių medienos konservantų, dažų, maisto papildų, gumos ar rūdžių dangų. Apsinuodijimas cinku gali sukelti odos bėrimą, drebulį, traukulius, karščiavimą, dusulį, šoką ir kraujo viduriavimą. Gydymas paprastai apima skrandžio plovimą, kad iš cinko išplautų skrandį.

Cinkas dažnai padeda nuraminti sausą, niežtinį bėrimą, susijusį su atopiniu dermatitu, arba egzema, nes ji dažniausiai žinoma. Atopinis dermatitas dažniausiai turi įtakos moterims daugiau nei vyrams, o paveldimas – didžiausias rizikos veiksnys vystantis būklei. Dermatologai dažnai uždrausti cinko oksidą, kad gydytų atopinio dermatito uždegimą.

Pityriasis Rosea

Cinko trūkumas

Apsinuodijimas cinku

Atopinis dermatitas