Pirminė sklerozuojanti cholangito dieta

Pirminis sklerozuojantis cholangitas yra uždegiminis tulžies latakų sutrikimas kepenyse ir už jo ribų. Uždegimas sukelia randą ir grūdinimą, kuris siaurina šiuos kanalus. Liga taip pat gali paveikti tulžies pūslės ir kasos kanalus. Pasak dr. Sandros Cabot, 1997 m. Knygos “Kepenų valymo dietos” autorius, dietos pokyčiai gali padėti sumažinti uždegimą.

Sutrikimas

Kai tulžies latakai susiaurėja, tulžys negali veiksmingai nutekėti ir gali kauptis kepenyse ir pažeisti kepenų ląsteles, aiškina Jackson Siegelbaum gastroenterologija. Kanalai gali būti užkrėsti, dėl to karščiavimas, šaltkrėtis ir švelnumas viršutinėje pilvo dalyje. Jei tulžis pateko į kraują, gali išsivystyti niežėjimas. Ligos progresavimas gali sukelti lėtinį nuovargį, apetito praradimą, svorio netekimą ir gelta. Ilgalaikio kepenų ląstelių pažeidimas gali sukelti cirozę, kepenų grūdinimą, kuris neleidžia tinkamai veikti.

Naudingas maistas

Pasak Cabot, daugelis maisto produktų gali padėti pacientams, sergantiems pirminiu sklerozuojančiu cholangitu. Ji rekomenduoja valgyti tiek daug žalio maisto, kiek įmanoma, ir gerti žalios daržovių sultys, kuriose yra obuolių, burokėlių, brokolių, morkų ir salierų derinys. Sulčiaspaudžios daržovės, tokios kaip brokoliai, kopūstai ir žiediniai kopūstai, palaiko kepenų funkciją ir detoksikaciją. Maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug sieros, poveikis toksinams, dėl kurio juos lengviau išsiskirti. Šie maisto produktai yra kiaušiniai, česnakai, ankštiniai augalai ir svogūnai. Remkitės šviežia arba konservuota žuvimi ir ekologiškais paukščiais kaip geri baltymų šaltiniai. Vištiena ir kalakutiena turi būti laisvi ir auginami be augimo hormonų ar antibiotikų. Be to, kiekvieną dieną gerkite 2 litrus vandens.

Maistas, kurį reikia vengti

Cabot rekomenduoja vengti visų karvės pieno produktų ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra glitimo, kuris natūraliai atsiranda kviečiuose, miežiuose ir rugiuose. Be to, nenaudokite keptų arba perdirbtų maisto produktų, konservuotų mėsos ir visų margarinų bei panašių patiekalų. Jūs neturėtumėte gerti alkoholio ar kofeino gėrimų. Produktai, kurių sudėtyje yra rafinuotų cukraus ir miltų, šokolado ir dirbtinių saldiklių, taip pat yra neapriboję.

Riebalai

Pirminis sklerozuojantis cholangitas gali sumažinti tulžies srautą į žarną, kuris gali užkirsti kelią riebalų virškinimui. Tai sukelia riebalinio viduriavimo, vadinamo steatorrėja, tipą. Britų kepenų trestė rekomenduoja valgyti mažiau riebalų, jei tai įvyks. Negalima visiškai pašalinti riebalų iš savo dietos, nes tam tikra suma yra svarbi riebaluose tirpių vitaminų A, D, E ir K absorbcijai.

Papildai

Cabot rekomenduoja vartoti priešuždegiminius papildus, kad sumažėtų žarnyno uždegimas, kurį sukelia pirminis sklerozinis cholangitas. Tai yra vitaminai C, E ir natūralus beta karotinas. Kitas naudingas priešuždegiminis tirpalas yra selenas, pasak Cabot, kurį galite gauti vartodami 2 šaukštelius. Didelio seleno miltelių miltelių per dieną.