Pjautuvo ląstelių dieta

Pasak Ajovos universiteto sveikatos priežiūros įstaigos arba UIHC, sirupo ląstelių liga, dar vadinama piktybinių ląstelių anemija, yra labiausiai paplitusi visame pasaulyje serganti liga, perduodama per šeimos nares. Asmenims su pjautuvo ląstelių anemija gali kentėti skausmingi epizodai, kurie gali atsirasti staiga ir tęstis kelias dienas. Tinkama mityba yra sveikos gyvensenos dalis, kuri yra būtina gyvybiškai svarbioms ligoms ir ligoms gydyti. Susiraskite registruotą dietologą, kad gautumėte geriausius maitinimo variantus ir kalorijų poreikius savo gyvenimo būdui.

Sirupo ląstelė

Pjautuvinė ląstelė yra paveldima liga, kurią apibūdina nenormalios formos raudonieji kraujo kūneliai. Ląstelės yra kietos ir panašios į pjautuvas arba trumpaplaukius, o ne minkštos ir apvalios formos, matomos reguliariai raudonųjų kraujo kūnelių. UIHC pažymi, kad pjautuvo ląstelės mažina kraujo tėkmę ir neleidžia deguoniui patekti į audinius ir organus organizme. Tai gali sukelti pacientus, sergančius pjautuvine ląstelėmis, patirti anemiją ir patinimas bei stiprus skausmas. Pjautuvinė liga dažniausiai pasireiškia tarp Afrikos, Viduržemio jūros, Karibų ir Pietų Amerikos gyventojų, pasak UIHC.

Dietos reikšmė

Pjautuvinės ląstelių ligos nėra, tačiau subalansuota dieta, sudaryta iš sveikų maisto pasirinkimų, gali užkirsti kelią skausmingoms komplikacijoms, tokioms kaip pjautuvių ląstelių krizė, teigia “FamilyDoctor.org”. Pjautuvo ląstelių krizė apibrėžiama kaip stiprus skausmas visame kūne, kuris gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų dėl kraujo krešulių susidarymo. Asmenys, kuriems diagnozuota pjautuvo ląstelių anemija, gali ir toliau gaišti produktyvų gyvenimą, jei jie valdo savo skausmą priimdami sveiką gyvenimo būdą. Nacionalinis širdies plaučių ir kraujo institutas, NHLBI, pažymi, kad sveikos gyvensenos, pavyzdžiui, tinkamos mitybos, priėmimas yra veiksmingas būdas kontroliuoti ir išvengti skausmo, susijusio su pjautuvine ląstelių liga. Be skausmo valdymo, sveika mityba taip pat palaiko sveikatą ir bendrą gerovę.

Mityba

Pacientams, kuriems diagnozuota pjautuvinė ląstelių liga, nėra specialios dietos, tačiau sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas ar registruotas dietologas gali rekomenduoti sveiką maistą, kuris skatina gerą sveikatą. NHLBI siūlo sveiką dietą, kurioje yra mažai sočiųjų ir trans-riebalų, natrio, cukraus ir dietinio cholesterolio. Kai kurie sveiki maitinimo variantai yra įvairūs vaisiai, daržovės ir sveiki grūdai. UIHC kasdien rekomenduoja nuo penkių iki devynių porcijų šviežių vaisių ir daržovių asmenims su pjautuvo ląstelių anemija. Vaisiai ir daržovės, tokios kaip uogos, citrusiniai vaisiai, melionai ir žaliosios lapinės daržovės, yra svarbūs vitaminų, mineralų, antioksidantų ir maistinių skaidulų šaltiniai. Mažai riebūs pieno produktai, ankštiniai ir liesos mėsos produktai, tokie kaip naminiai paukščiai, jautiena ir žuvis yra keletas kitų sveikų maisto pasirinkimų, kurie suteikia baltymų, reikalingų sveikatai. Pasak NHLBI, be sveikų maisto produktų, asmenys su pjautuvo ląstelių anemija turėtų suvartoti ne mažiau kaip aštuonis stiklines vandens per dieną, kad būtų išvengta dehidratacijos.

Papildai

S. Thuyoshi Ohnishi, Ph.D. ir jo kolegų tyrimas, paskelbtas 2000 m. Gegužės mėn. “Tarptautiniame taikomųjų ir pagrindinių mitybos mokslų žurnale”, pranešė apie įvairių dietinių papildų poveikį pacientams, sergantiems pjautuvinės ląstelių anemija. Tyrime nustatyta, kad paros dozės iš vyresnio česnako ekstrakto, vitamino C ir vitamino E papildų buvo naudingos pacientams, kuriems diagnozuota pjautuvinė ląstelė. Pasak “FamilyDoctor.org”, sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai taip pat gali rekomenduoti folio rūgšties papildus, kad galėtų padėti gaminti raudonųjų kraujo kūnelių. Pasitarkite su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju prieš apsispręsdami su dietiniais priedais.

Pasak NHLBI, be tinkamos mitybos, pacientams, turintiems pjautuvo ląstelių anemiją, taip pat rekomenduojama reguliariai sportuoti ir tinkamai miegoti. Kai kurie pratybų pavyzdžiai apima fizinę veiklą, tokią kaip greitas vaikščiojimas, bėgiojimas, plaukimas ar važiavimas dviračiu. Venkite užsiėmimų ar užduočių, susijusių su sunkiu fiziniu darbu ar labai karštu ar šaltu oru. Reguliariai pasitarkite su savo gydytoju, kad užtikrintumėte, jog esate geriausia sveikata reguliariems fiziniams pratimams. Pasak NHLBI, taip pat reikėtų vengti tam tikrų vaistų, tokių kaip dekongestantai, kurių sudėtyje yra pseudoefedrino, nes jie gali sutraukti kraujagysles ir mažinti raudonųjų kraujo kūnelių judėjimą.

Apsvarstymai