Plečiasi pečių tendinitas

Peties sausgyslė, taip pat žinoma kaip rotoriaus manžetinės sausgyslės, yra rotoriaus rankos raumenų uždegimas peties. Jis tradiciškai gydomas ramybe, ledu, vaistais nuo uždegimo, fizioterapija ir kortikosteroidais. Tempimo pratimai yra neatsiejama rotoriaus manžetinio sausgyslių gydymo plano dalis. Pasak Amerikos medicinos draugijos sporto medicinos srityje, tempimas, vartojamas kartu su jėgos treniruotėmis, dažnai gali pagerinti pečių skausmą po šešių iki aštuonių gydymo sesijų.

Tendonitas

Rotacinės rankogaliai susideda iš keturių raumenų: supraspinatinus, infraspinatus, teres minorus ir subcapularis. Šie raumenys yra prikabinti prie savo klubo, raumenų ir apatinių žandikaulių, kurie yra pluoštinių jungiamojo audinio juostos. Tendonitas atsiranda, kai šie sausgyslės uždegimas.

Rizikos veiksniai

Pasak Massachusetso bendrosios ligoninės sporto medicinos, dažniausiai pasireiškia per daug kartų pasitaikančių viršūnių judesių. Tai paprastai būna sporto šakose, pavyzdžiui, teniso, plaukimo ir beisbolo. Kiti rizikos veiksniai yra silpnos rotacinės manžetės raumenys, perkrovos sužalojimai, netinkama technika sportuojant ar sportuojant, praeinanti pražūties istorija ir pleiskanojimas.

Privalumai

Tempimo pratimai padės išlaikyti jūsų judesių spektrą ir neleisti, kad petis taptų standus, o tai gali sukelti būklę, vadinamą užšalta pele. Kada užšalęs pečių vystosi, labai sunku perkelti pečių ir fizinė terapija turi būti padaryta, kad būtų galima išspręsti problemą.

Tempimo pratimai

Masačusetso bendrosios ligoninės sporto medicinos tarnyba rekomenduoja pradedant šiek tiek pašildyti keletą minučių, pvz., Švytuoklės sūpynes, o paskui tęsiasi į tempimo pratimus, tokius kaip gulbės lenkimo, krūtinės lieknėjimo, išorės sukimosi ir vidinės rotacijos ruožas; Švytuoklė, stovėkite šalia stalo ir sulenkite šlaunis. Padėkite savo gerą ranką ant stalo ir leiskite savo sužeistą ranką nusilpti. Tada švelniai perkelkite ranką į mažus ratus. Atlikite tai keletą minučių kiekvieną dieną, kaip sušilkite kitus pratimus. Pailgės peties pleišto ruožas yra gulint ant nugaros. Norėdami atlikti šį pratimą, jums reikės nendrių ar lazdelių. Laikykite rankomis rankomis nulupus pečių plotį. Pradedant nuo liemens lygio, lėtai pakelkite nendrą ant galvos tiek, kiek galite eiti ir laikyti ruožą. Naudodamiesi savo gerąja rankena, padėkite sužeistą ranką, kai pakeliate. Tada pamažu grįžkite atgal į pradinę padėtį. Jei norite atlikti krūtinės koją, nukentėję ranką perkelkite į kūną. Įstatykite kitą ranką į alkūnę ir laikykite ruožą.

Rekomendacija

Kiekvieną ruožą reikia laikyti 15-20 sekundžių. Pabandykite užpildyti penkis ar dešimt kartų kiekvieno ruožo ir darykite tai 2-3 kartus per dieną. Nepamirškite tinkamai pašildyti prieš ištempdami. Tai atsipalaiduoja tvirtus raumenis, kad būtų geriau išsiplėsti. Galite taip pat ištempti karštu dušu kaip alternatyva.

Tempimo pratimai turėtų būti atliekami kartu su stiprintais pratimais siekiant maksimalios naudos. Stiprinančios pratimai padės sustiprinti raumenis, apimančius rotoriaus manžetą, ir užkirsti kelią tolesniems sužalojimams. Šie pratimai gali būti atliekami namuose ar fizinio terapeuto pagalba. Clevelando klinika pažymi, kad dauguma pacientų gydymui trunka nuo dviejų iki keturių savaičių, o iki kelių mėnesių, jei anksčiau buvo sukimosi sukandimo sausgyslių. Be pratybų, taip pat turėtumėte vengti priežastingos veiklos ar veiklos, kuri sukelia skausmą, ledo vartojimą ir vaistų vartojimą nuo uždegimo, pvz., Ibuprofeno, siekiant sumažinti skausmą ir uždegimą.

Apsvarstymai

Pasitarkite su savo gydytoju, jei manote, kad turite sukamąsias rankogalių sausgysles. Jis arba ji galės tiksliai diagnozuoti problemą, taip pat suteikti kortikosteroidų injekcijas ir skirti fizioterapiją. Kreipkitės į gydytoją, jei jūsų skausmas išlieka, nes tai gali būti ženklas, kad didesnė skausmo priežastis yra jūsų pečių skausmas, pvz., Pūslelinė.

Įspėjimas