Po gimdymo svorio netekimas

Dešimt svarų – vidutinis svoris, prarastas po vaiko gimimo. Svorio netekimas buvo svorio kūdikio, placentos ir auglio skysčių. Maždaug po dviejų savaičių po gimdymo motina ir toliau numesti svorį dėl kūno skysčių netekimo, tačiau ji išlaikys 7 svarus kūno riebalų.

Apibrėžimas

Po gimdymo terminas vartojamas šešių mėnesių laikotarpiui nuo vaiko gimimo apibrėžti. Po gimdymo motina patiria emocinius ir fizinius pokyčius. Šie fiziniai pokyčiai gali būti: gimdos susitraukimas, išsamesnės krūtys, menstruacijų netekimas, minkštas pilvas, strijų ir žindymo laikotarpis. Dėl hormonų padidėjimo motina gali patirti lengvų emocinių pokyčių nuo trijų iki dešimties dienų nuo gimimo. Šie jausmai apima liūdesį, dirglumą ir ašarą. Vienas iš aštuonių motinų patiria labai liūdesį, vadinamą “po gimdymo depresija”, kuris gali trukti tris mėnesius ar ilgiau. Jei mama praranda susidomėjimą veikla, sudėtingumu susikaupti, miego sutrikimais ar savižudybės mintimis, jai reikės pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Apsvarstymai

Prarandamo svorio kiekis ir tai, kiek greitai jis bus prarastas, priklausys nuo to, kiek nėštumo metu buvo svorio, kiek motina vartoja, metabolizmą ir ar ji maitina krūtimi. Rekomenduojamas saugus svorio sumažėjimas naujoms ar maitinančioms motinoms yra pusantro svaras per savaitę, kurį galima pasiekti mažindami kalorijų suvartojimą iki 500 arba padidindami pratimą. Prieš nėštumo svorį grįžti gali praeiti ne mažiau kaip šeši mėnesiai.

Žindymo nauda

Žindymas sudegina papildomai 500-600 kalorijų per dieną. Pasak La Leche International International, tyrimai parodė, kad moterys, maitinančios krūtimi, prarado daugiau svorio ir buvo plonesnės klubų nei moterys, vartojančios formulę. Svarbus svorio sumažėjimas gali sumažinti pieno tiekimą, todėl sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai rekomenduoja, kad naujos motinos lauktų šešių savaičių po gimdymo, kad žymiai sumažintų porcijų dydį.

Pratimai

Moterys, kurios išsiskiria iš makšties, paprastai gali pradėti naudotis po pirmojo postnatalinio gydytojo paskyrimo arba nuo trijų iki keturių savaičių po gimdymo. Cesarean births gali prasidėti nuo šešių iki aštuonių savaičių po gimdymo. Praktikai rekomenduoja pradėti švelnius pratimus, tokius kaip vaikščiojimas, jogos, ar nešioti kūdikį aplink namą. Tačiau jie įspėja, kad negalima pakelti sunkiųjų svorių ir pertraukos, nes tai gali padidinti kraujavimą ir užkirsti kelią natūraliam gydymui. “Kegel” pratimus rekomenduojama sugriežtinti pilvo, dubens pūslelės ir makšties raumenis. Reikia imtis atsargumo priemonių su pilvo ertmėmis, nes pilvo išsiskyrimas, žinomas kaip “diastis recti”, būdingas po kūdikio. Jei motinos pilvas turi dviejų ar daugiau pirštų atskyrimą, ji turės pasikonsultuoti su savo praktiku.

“Expert Insight”

“Bridget Sweeney MS, RD” noriai laukia valgymas. Rekomenduojama, kad naujos motinos suvartotų maisto produktus, kurių sudėtyje yra pluošto, tokių kaip vaisiai, daržovės, sveiki grūdai ir vanduo. Šie didelio pluošto maisto produktai išlaikys maitinančias mamą, kurios satiruojamos ilgiau ir aprūpina maistą jos ir jos kūdikių poreikius. “BabyCenter” medicinos patariamoji taryba siūlo sumažinti iš perdirbtų keptų maisto produktų rasta sočiųjų riebalų, tuo pačiu didinant azotinių aliejų, avokadų ir riešutų polinesočiųjų riebalų kiekį. Medicinos konsultacinė taryba taip pat rekomenduoja valgyti nuo penkių iki šešių mažų valgių per dieną, kad išlaikytų energijos lygį, o metabolizmas padidintų svorį.