Post apendektomijos dieta

Priedas yra maža piršto formos maišelis, esantis žarnyne, šalia to, kai stora žarna atitinka dvitaškį. Išmatos gali blokuoti priedą ir sukelti užsikrėtusių bakterijų infekciją. Ši infekcija, vadinama apendicitu, reikalauja chirurginio organo pašalinimo, vadinamos apendektomija. Apendicito simptomai yra skausmas dešinėje apatinėje pilvo dalyje, kuris blogėja judesiu, karščiavimu, pykinimu ir negalėjimu perduoti dujas. Po apendektomijos, žmogus turi lėtai atnaujinti įprastą mitybą.

Po operacijos, virškinimo traktas gali atsibusti lėtai. Laikymasis su skaidraus skysčio dieta yra geriausias, kol visas pykinimas ir vėmimas praeis prabudus nuo anestezijos. Skaidrus skystis susideda iš maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip obuolių sultys, skaidraus soda, sultinys ir želatina. Jei medicinos specialistas su stetoskopu girdi įprastus žarnos garsus ir žmogus toleruoja švarius skysčius, tai paprastai yra gerai.

Kadangi kūnas ir toliau atsigauna nuo chirurgijos, minkštųjų maistingų maisto vartojimas leis žarnynams išgydyti be papildomo streso. “Bland” maisto produktai yra bulvės, ryžiai ir virti vištienos. Vengiant aštrus, riebių ir riebių maisto produktų gali atsirasti nuo virškinimo trakto sutrikimų, kai atsigauna nuo apendektomijos. Maisto produktai, kurie gamina žarnyno dujas, tokias kaip pupelės, gali padidinti skausmą, susijusį su laparoskopine apendektomija, nes operacija prakaitavimo metu pilvo apačioje užpildo orą. Po operacijos žmonės gali pajusti dujų skausmą. Sveika mityba padės gerinti gijimo procesą ir sumažins pooperacinės infekcijos riziką.

Rizikos veiksniai, pvz., Sumažėję vaikščiojimo ir skausmo vaistai, po apendektomijos gali sukelti vidurių užkietėjimą. Mažai lėtai pridedant didelio skaidrumo maisto produktus, jie gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo. Didelio skaidrumo maisto produktai yra sveiki grūdai, pupelės, džiovinti vaisiai ir avietės. Pridėjus per daug didelio skaidrumo maisto produktų vienkartine dieta gali padidėti nepatogumų žarnyno dujų susidarymo rizika.

Maži, dažni valgiai po apendektomijos valgymas gali padėti sumažinti stresą žarnyne, kol sritis gyja. Valgymas prieš vartojant vaistus, pvz., Skausmo vaistus ar antibiotikus, gali padėti sumažinti galimus šalutinius poveikius, pvz., Pykinimą ir vėmimą. Be jokių komplikacijų, žmogus, kuriam atliekama apendektomija, turėtų grįžti į normalią dietą per savaitę ar dvi po operacijos.

Skaidrus skystis

Minkštas dietas

Didelio pluošto maisto produktai

Apsvarstymai