Probiotikai tuščiame skrandyje

Probiotikai yra sveiko maisto papildai, kurie greitai populiarėja kaip gydymas kelioms sveikatos sąlygoms, įskaitant viduriavimą ir opinį kolitą. Kai kurie probiotikai skirti maisto papildai turi labai aiškią informaciją apie tai, kaip vartoti papildymus, įskaitant nurodymus dėl dozavimo maistu ir vandeniu. Norėdami gauti geriausius rezultatus, vadovaukitės gamintojo pateikta instrukcija. Kaip ir bet kuris sveikatos papildas, prieš vartodami probiotikus pasitarkite su gydytoju.

Apibrėžimas

Žodį “probiotikai” kartais naudoja skirtingi žmonės, kad reikštų skirtingus dalykus. Pasak Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos, vienas bendras probiotikų apibrėžimas yra “gyvi mikroorganizmai, kurie yra tinkamai įvedami, kurie suteikia naudingą poveikį sveikatai šeimininkui”. Daugelyje probiotikų papildų yra bakterijų, dažnai iš Bifidobacterium ar Lactobacillus genčių. Kadangi šiuose prieduose yra gyvų organizmų, juos reikia laikytis specialiuose veiksmuose, kad jie būtų gyvi, kai jie pasiekia jūsų žarnyną.

Tuščias skrandis

Kai valgote, maisto skonio buvimas sukelia skrandžio rūgščių ir kitų virškinamojo skysčio gamybą. Šie skysčiai suskaido maisto produktus ir naikina mikroorganizmus, įskaitant mikrobiologinius preparatus, esančius probiotikų papilduose. Norėdami sumažinti skrandžio rūgštį ir išlaikyti probiotikų mikroorganizmus gyvas, probiotinius papildus turite vartoti tuščiu skrandžiu. Maisto papildai po 30 minučių prieš kiekvieną valgį yra geras būdas padidinti probiotikų mikroorganizmų išgyvenimą.

Papildomas vanduo

Kai kurie gydytojai rekomenduoja imtis papildomo žingsnio rūgščių lygių mažinimui skrandyje prieš vartojant probiotikų papildus. Pasak Cobiotics.com, manoma, kad aštuonių stiklinių grynojo vandens gėrimas sukelia skrandį visiškai nustoti gaminti virškinamąjį skysčius. Pradedant tuščiu skrandžiu ir geriant aštuonis stiklines vandens gali padidėti probiotikų papildų veiksmingumas, tačiau ne visi gamintojai rekomenduoja šį žingsnį.

Vandens tipas

Daugelis viešųjų vandens šaltinių yra apdorojami cheminėmis medžiagomis, tokiomis kaip chloras, mikroorganizmams naikinti. Šios cheminės medžiagos gali užmušti mikrobiologinius preparatus probiotikų papilduose ir padaryti juos mažiau veiksmingus. Norėdami maksimaliai padidinti jūsų probiotikų papildų veiksmingumą, galbūt norėsite naudoti tik probiotikų papildus distiliuotu ar išgrynintu vandeniu.