Probiotikos daržovės

Probiotikai šiais laikais yra visur, nes maisto gamintojai skubina pasinaudoti viešuoju interesu dėl šių funkcinių maisto produktų. Probiotikai yra gyvi mikroorganizmai, kuriuos žmonės gali vartoti tam tikroms sveikatai. Dauguma probiotikų yra bakterijos, nors kai kurios mielių rūšys taip pat buvo identifikuotos kaip probiotikos savybės. Pasak “Kalifornijos pieno tyrimų” fondo, vartoję draugiški mikrobai apsigyvena jūsų virškinimo trakte, kur jie padeda valdyti tokius sutrikimus kaip viduriavimas, laktozės netoleravimas ir kolitas.

Marinatai

Marinatai, kurie yra gaminami naudojant tradicinius metodus ir nenaudojant acto, gali turėti probiotikų. Pasak Missourio universiteto, šios marinuotės turi būti sūrymo išgydytos, kad būtų užtikrintas probiotikų bakterijų išlikimas. Pikinimas yra ne tik agurkai. Ieškokite probiotikos marinuotų imbierų, pupelių ir morkų, kuriuos galite įsigyti iš gamtinių maisto produktų platintojų.

Krautas

Riebalų skrepliai nereikalauja papildomų bakterijų fermentacijai atlikti. Bakterijos, jau egzistuojančios kopūstuose, gali atlikti visus savo darbus. Lactobacillus plantarum yra labiausiai paplitęs probiotikas, susijęs su krautu. Ieškokite šaldytuvų prekinių ženklų, kad užtikrintumėte, jog jūsų krautuose yra gyvų kultūrų.

Kimchi

Jei turite aštraus maisto produktų skonį ir norite padidinti savo probiotikų suvartojimą, pabandykite kimchi. Šis Korėjos patiekalas yra ugningas sultinių kopūstų, prieskonių su česnakais, paprikos pipirais ir jalapenos, derinys, fermentuotas savo skysčiais, leidžiantis natūralioms probiotikų bakterijoms atlikti savo daiktus. Kimchi kasdien valgo tūkstančiai korėjiečių net su pusryčiais.

Miso

Sojos pupelės, tos visur veikiančios vegetariškos maisto kapsulės, yra susmulkintos į pasta, kad pagamintų miso, sūrus aromatas, kuris yra populiariojo sriubos, pagamintos su suši, pagrindas. Pasak Dr. Alegandro Rooney iš Nacionalinio žemės ūkio naudmenų tyrimo centro, manoma, kad pasta tikrai yra fermentuojama bakterijomis, tiksliai, kokios bakterijų šakos lieka neaiškios.

Pirkėjas Saugokitės

Dauguma probiotikų randama pieno produktuose, nors yra ir anksčiau aptartos daržovių pasirinktys. Perskaitykite etiketes ir būkite atrankos perkant augalinius produktus dėl jų probiotikų savybių. Kai kurie marinuoti arba fermentuoti daržovių produktai pasterizuojami, tai yra šildymo procesas, kuris naikina probiotikų bakterijas, taip panaikindamas jų sveikatą didinantį poveikį. Konservantai, tokie kaip natrio benzoatas, taip pat gali užmušti probiotines bakterijas.