Psoas skausmas nuo bėgimo

Bėgikai dažnai kenčia nuo blauzdos skausmo ir uždegimo dėl tam tikrų raumenų pernelyg intensyvios vartojimo, sunkios eisenos ar netinkamos vaiko laikysenos. Psoo raumenys dažnai yra kaltininkas, nes jis prailgina ir plečia klubo sąnarį ir padeda pakelti koją bėgant ir spardytis. Išsiplėtimas, savarankiškas miofoscialinis išlaisvinimas ir jėgos treniruotės psoas ir viso klubo lanksčiųjų kompleksas gali daug nuveikti, kad sušvelnėtų skausmas, kurį sukelia per didelis vartojimas. Pagrindinis stiprinimas ir lankstumas padės kontroliuoti laikyseną, kad dar labiau sumažintų psoo darbo krūvį.

Psoas veikia su iliako raumenimis. Abiejuose kartu galima sudrėkinti klubo ir sprogstamųjų spąstų judesius, kad kojos būtų priekyje. Psoo jungiasi blauzdikaulio link į šlaunį šlaunikaulio viršuje. Skausmas dažnai atsiranda nuo uždegimo netoli šlaunikaulio viršuje, bet gali atsirasti ir kilmei apatinėje nugaros dalyje, jei bėgikas blogai laikosi bėgyje, stumbras kreivuojasi arba kompensuoja kitą sužeistą raumenį.

Dinaminiai ruožai apima lėtą ir kontroliuojamą tiesią koją išstūmimo metu vaikščiojant pėsčiomis, vaikščiojant lunges ir šonu pėsčiomis. Dinaminiai ruožai geriausiai atliekami kaip šildymas prieš bėgiojimą ar prieš sprinkdami. Statiškas pratęsimas psoas yra labiausiai efektyvus, kai jau esate sušildęs. Statiškas arba izometrinis, išilginis psoas tęsinys apima drugelio ištempimą ir keturių ruožų figūrą. Savo miofoscialinių išlaisvinimo būdai, naudojant putplasčio volelį, teniso kamuoliuką ar medicininį rutulį, taip pat sumažina skausmą, jei to reikia rūpestingai.

Kojų prailginimo ir kojos presavimo mašinos dirba psoas, nes tai yra keturkampių sintezė. Laisvo svorio pratybos, tokios kaip pritūpimai ir lungės, stiprina psoas ir taip pat padeda stiprinti apatinę nugaros dalį. Joga juda taip pat, įskaitant stepup pusiausvyrą ir stovint krano kelia. Psoas yra gilus raumenis ir nėra pagrindinis vairuotojas daugeliui svorio pratimų, bet jis sustiprinamas atliekant šiuos pratimus.

Pagerinti ir stiprinti gali padėti, tačiau subalansuotas ir efektyvus važiavimo būdas taip pat yra svarbus. Profesinės eigos įvertinimas gali stebuklai. Daugelis specialistų, veikiančių parduotuvėse, fizikoterapeutuose ir ortopeduose, siūlo analizuoti vaikščiojimą su vaizdo vertinimu. Kaip ir bet koks skausmas, skausmas psoas raumenys turėtų būti atkreiptas dėmesį į nedelsiant. Jei ištempimas ir tinkamas pašildymas ir atvėsimas per ilgesnį laiką neišsprendžia skausmo, licencijuotas profesionalas turi diagnozuoti problemą. Raumenų ašaros, kaulų įtampų lūžiai ir artritas nebus išspręsti tik ištempimo ir stiprumo mokymą.

Psoo funkcinė anatomija

Treniruojasi už Psoas

Stiprumo mokymas “Psoas”

Važiavimo lauko analizė