Ramen makaronai ir glitimas

“Ramen” yra paprastas indas, kurį sudaro makaronai ir sultinys, kartais daržovės ir mėsa. Jei jūs turite išvengti glitimo, makaronai tikriausiai yra kažkas, į kurį paprastai nematote. Tačiau to nereikia. Nors daugelis rameno makaronų yra pagaminti iš kvietinių miltų, kai kurie jų nėra. Turėsite šiek tiek ištirti ir atidžiai perskaityti paketą, kad tikrai sužinotumėte.

Jei esate glitimo netoleravimas ar celiakija, turėsite vengti nieko, kuris pagamintas iš šių grūdų miežių, rugių, kviečių ar jų darinių. Daugelis rameno makaronų, kuriuos rasite bakalėjoje, pagaminti iš kvietinių miltų, o tai reiškia, kad jie netinka jūsų dietai. Tačiau keletas maisto gamintojų gamina rameno makaronus iš ryžių miltų. Kadangi ryžiai natūraliai nėra glitimo, šie ramen makaronai paprastai yra saugūs, tačiau vis tiek reikia patikrinti etiketę. Vakarienei paprašykite savo serverio, jei restoranas siūlo ryžių rameno makaronus.

Supakuotose rameno makaronuose paprastai yra pakuotės iš jautienos, ryžių, krevečių ar kitų kvapiųjų medžiagų. Net be glitimo ryžių makaronai dažnai būna prieskonių mišinio, kuris nebūtinai yra be glitimo. Pridėtos kvapiosios ar dažančios medžiagos gali būti užterštos glitimo, kuris vyksta gaminant augalą, kuriame taip pat perdirbami grūdai. Prieš purvojant tą sriubos prieskonių maišelį, patikrinkite, ar tai nėra glitimo.

Kai ant pakuotės matote “be glitimo” arba “be glitimo”, tai reiškia, kad maisto gamintojas praleido laiką, kad galutiniame produkte tikrai nebūtų glitimo. Šios frazės griežtai reglamentuoja JAV maisto ir vaistų administracija. Kad maisto produktų gamintojas apibūdintų produktą kaip “be glitimo”, jo sudėtyje turi būti mažiau kaip 20 milijoninių dalių glitimo. Jei jis nėra arba jei gamintojas nusprendžia, kad maisto produktas nebuvo įvertintas, jis negali priskirti produkto “be glitimo”.

Gliuto kryžminis užteršimas gali atsitikti visur. Kai jūs einate valgyti, jei užsakysite ryžių rameno makaronus, galutinis indas gali turėti glitimo. Pavyzdžiui, jei virėjas griebia saują kviečių makaronų, tada paimkite saujelę ryžių makaronų, nepakeitę pirštinių, jūsų indas tampa užterštas. Leiskite savo serveriui žinoti, kad jūs negalite turėti glitimo, net jei meniu aiškiai nurodo, kad prekė yra be glitimo. Šis scenarijus taip pat gali įvykti, jei draugas pasiruošia jūsų maistui, todėl būkite atsargus. Priešingu atveju, jei esate labai jautrus, tas gliukozės kiekis gali palikti jus jausmus ir išsipūstą.

Kviečiai ir ryžiai

Prieskonių detalės

Ženklinimas be glitimo

Išsami informacija apie taršą