Raudona quinoa ir baltoji quinoa mitybos palyginimas

Kvinoja yra tokia maistinga, kad Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija pavadino ją 2013 m. Grūdais. Palyginti su kitais grūdais, tokiais kaip kviečiai ar ryžiai, quinoa yra geresnis baltymų šaltinis, taip pat daug vitaminų ir Mineralai. Ir kaip ir kiti grūdai, tokie kaip ryžiai, quinoa yra įvairių spalvų, įskaitant raudoną ir baltą. Nors jie yra vienodi grūdai, raudonos ir baltos kinojos yra maistingos.

Kalorijų skirtumas tarp raudonos ir baltos kinojos yra labai mažas. 1/4 puodelio patiekalas iš nevirtos raudonos kinojos yra 170 kalorijų, o tuo pačiu baltųjų kvinoja porcijoje yra 172 kalorijos.

1/4 puodelio patiekalas raudonųjų kvinojoje yra 32 gramai angliavandenių ir 5 gramai pluošto, o tas pačioje baltųjų kvinoja porcijoje yra 31 g angliavandenių ir 3 g skaidulų. Jei bandote pakelti savo suvartojamą pluoštą, raudona kvinoja yra geresnis pasirinkimas. Pagal amerikiečių 2010 m. Dietinių gairių dauguma amerikiečių neatitinka rekomenduojamų 25 gramų iki 38 gramų skaidulų per dieną. Padidėjęs jūsų plaučių vartojimas pagerina bado kontrolę ir širdies sveikatą ir sumažina 2 tipo diabeto riziką.

Raudonos ir baltos spalvos kinojos vienodai sunaudoja baltymų kiekį, tačiau riebalų kiekiai skiriasi. 1/4 puodelio patiekaluose iš spalvotų grūdelių yra 6 gramai baltymų, o tas pačioje raudonos kinojos porcijos sudėtyje yra 2 gramai riebalų ir balti 3 gramai. Skirtingai nuo kitų grūdų, kinoje yra daug esminės amino rūgšties lizino, todėl jis yra aukštos kokybės baltymų šaltinis.

Kalbant apie vitaminus ir mineralines medžiagas, baltoji quinoa daro geresnį pasirinkimą. 1/4 puodelio patiekalas iš nevirtos balto kinojos atitinka 12% dienos vertės geležies, 50% dienos vertės riboflavino ir 23% dienos vertės fosforo. Tas pats raudonos kinojos patiekalas atitinka 10 proc. Geležies ir fosforo dienos vertės ir 15 procentų dienos vertės riboflavinui. Tiek geležis, tiek riboflavinas padeda palaikyti sveikas raudonąsias kraujo kūnelius, o sveikiems dantims ir kaulams reikalingas fosforas.

Kalorijų skaičiavimas

Angliavandeniai ir pluoštas

Riebalai ir baltymai

Mikroelementų turinys