Rozmarinas ir odos priežiūra

Rozmarinas (Rosmarinus officinalis) pasižymi gražiais privalumais: nuo odos drėkinimo ir sveiko kolageno vystymosi palaikymo, kad būtų išvengta odos pažeidžiamų laisvųjų radikalų. Nuo seniausių laikų šis aromatingas žolelas vaidino svarbų vaidmenį religiniuose ritualuose, kulinarijos receptuose ir natūralios medicinos kabinetuose. Nors jos nauda skiriasi priklausomai nuo to, ar jūs valgote šį skanų žolelę ar naudojate ją vietoje, rozmarinas yra puikus priedas prie jūsų odos priežiūros procedūros.

Augalų aprašymas

Šis kvepiantis amžinai žolė yra natūralus šiltas, saulėtas Viduržemio jūros regionas, nors jį galima išauginti beveik bet kur, kaip ilgai jūs atnešite patalpose per šaltus žiemos mėnesius. Jos žalia, adata kaip lapija yra įvairios paskirties virtuvėje ir natūralioje medicinoje, kuri naudoja šviežią arba džiovintą žolę, kad gautų džiovintą, miltelių ekstraktą arbatos, tinktūros ar kapsulės. Be to, tiek gėlių, tiek lapų sudėtyje yra eterinio aliejaus, rozmarino aliejus pasižymi tiek vietiniu, tiek aromaterapiniu požiūriu.

Valgyk, gerkite ir būk graži

Nesvarbu, ar jūs įtraukiate jį į savo maistą, artepkite arbatėlę ar paimkite ją kaip priedą, rozmarinų antioksidantai padeda išvengti odos pažeidimų ir padidina odos tonas neutralizuojant laisvuosius radikalus. Laisvosios radikalios žalos daro įtaką jūsų odos palaikymo struktūra, dėl kurios atsiranda raukšlių, nelygumų ir nelygumų. Šis kvapnus žolė yra geras geležies, kalcio ir vitamino B6 šaltinis, kuris palaiko sveiką kolageno lygį. Rozmarinas taip pat yra turtingas mangano šaltinis, mineralas, kuris padeda sumažinti raukšles ir apsaugo odą nuo žalos.

Rozmarino naudojimas vietoje

Rozmarino aliejus turi savybes, kad nužudytų odą bakterijas, grybelius ir virusus, kurie idealiai tinka vartoti dėl nedidelių žaizdų ir nudegimų, arba dėl odos, kuriai būdingas dermatitas, spuogai, egzema ar psoriazė. Aliejus padeda stimuliuoti ląstelių atsinaujinimą, skatina sveiką gijimą, tuo pat metu infuzuojant odą drėgmei ir gerinant odos cirkuliaciją. Be to, kad naudinga odai, rozmarino aliejus taip pat padeda pagerinti galvos odos būklę, tokią kaip pleiskanos, nes ji subalansuoja odos ir galvos odos išsiskyrimą.

Įtraukti su priežiūra

Kaip ir kiti eteriniai aliejai, rozmarino aliejus neturėtų būti naudojamas jūsų odai, nesiskiedžiant jo nešiklyje. Skirtingai nuo eterinių aliejų, išgaunamų iš lapų, šaknų ar augalų žievės, nešiklių aliejai yra gaunami iš augalų riešutų, sėklų ar branduolių. Pavyzdžiui, yra kokoso, avokado, vakarinio raugalo, alyvuogių, makadamijų ar rožių sėklų aliejaus. Rosemaro eterinis aliejus niekada neturėtų būti paimtas iš vidaus. Panašiai, jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, arba jei turite didelio kraujospūdžio ar virškinimo sutrikimų, prieš pradėdami vartoti rozmarinų papildų turite pasitarkite su savo gydytoju. Be to, rozmarinas gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, įskaitant kraujo skiediklius, vaistus nuo diabeto ir diuretikus.