Ryžių sirupas ir fruktozė

Ryžių sirupas arba rudųjų ryžių sirupas – saldiklis, sukurtas pridedant fermentų, kad ryžiais krakmolas į cukrų. Terminas “rudas” reiškia sirupo spalvą, nes baltieji ryžiai paprastai naudojami perdirbimui. Šis saldiklis paprastai parduodamas jūsų parduotuvės sveikatos skyriuje, tačiau tai yra cukrus, ir kaip ir visas cukrus, geriausia vartoti jį su saikingai. Jei bandysite pasirinkti mažesnę fruktozės alternatyvą agavos sirupui, kuris yra 90 proc. Fruktozės, ryžių sirupas gali būti jums geras pasirinkimas.

Fruktozės turinys

Ryžių sirupe yra panašaus kiekio angliavandenių, palyginti su kitais saldikliais, tačiau jis turi mažesnį fruktozės kiekį. Tiksliau tariant, cukraus kiekis ryžių sirupe yra padalytas iš 50 proc. Tirpių angliavandenių, 45 proc. Maltozės ir 3 proc. Gliukozės, teigia “TriedTastedServed.com”. Fruktozės turinys nenurodytas, tačiau jis atrodo lygus nuliui.

Glikemijos indeksas

Palyginus su kitais saldikliais, ryžių sirupas turi gana mažą glikemijos indeksą, o tai reiškia, kad jis nesumažins cukraus kiekio kraujyje taip greitai, kaip reguliarus cukrus ar grynas gliukozės kiekis. Pagal “Organic Lifestyle Magazine” glikemijos indeksas ryžių sirupe yra tokio paties dydžio kaip ir glikemijos indekso medaus ir agavos sirupo. Medus ir agavos sirupas turi mažą glikemijos indeksą dėl didelio fruktozės kiekio, tačiau ryžių sirupo žemas glikemijos indeksas yra dėl to, kad jo sudėtyje yra daug maltozės.

Fruktozė ir maltozė

Daugelis su sveikata susijusių žmonių stengiasi išvengti didelio fruktozės saldiklių, ypač didelio fruktozės kukurūzų sirupo, nes didelis fruktozės kiekis yra susijęs su nutukimu, atsparumu insulinui, 2 tipo cukriniu diabetu ir nealkoholinių riebalų kepenų liga, teigia Dr. Robert H. Lustig, Kalifornijos universiteto Endokrinologijos skyriaus profesorius San Franciske. Tačiau ryžių sirupe dominuojantis cukrus yra maltozė. Maltozė yra sudaryta iš dviejų gliukozės grandžių molekulių. Nors tyrimai rodo, kad fruktozė yra blogesnė nei gliukozė, neturėtumėte eiti už borto su ryžių sirupu. Didelis cukraus vartojimas, nesvarbu, ar jis yra iš gliukozės ar fruktozės, gali pakenkti jūsų sveikatai.

Apsvarstymai

Jei norite išlikti sveikas, išlaikyti savo svorį, išvengti lėtinių ligų ir išlaikyti savo fruktozės vartojimą mažai, išvengiant sunkaus cukraus, saldainių, kepinių, pusryčių, užkandžių, desertų ir gaiviųjų gėrimų vartojimo. Jei saldinat savo paprastą jogurtą ar senovišką avižinį dribsnį be cukraus, galite naudoti nedidelį pasirinkto saldiklio kiekį, pvz., Ryžių sirupą, tačiau apsiriboti labai mažu kiekiu. Atsikratykite savo saldus dantis, palaipsniui mažindami saldiklio kiekį, kurį naudojate, kad pagerintumėte savo sveikatą ir kūno svorį.