Šaltalankių aliejus odos priežiūrai

Šaltalankis reiškia šešių rūšių kriaušių krūmus, kurie plačiai auga palei pakrantę ir smėlėtose Europos ir Azijos vietovėse. Ir blyški, ir ploni lapai, ir maži apelsinų vaisiai istoriškai buvo naudojami liaudies medicinoje. Šaltalankio vaisius yra daug vitaminų, mineralinių medžiagų ir kitų maistinių medžiagų, todėl jo naudojimas komerciniu būdu naudojamas sultyse. Tyrimai taip pat atliekami dėl šaltalankių naudingumo vėžio gydymui. Šaltalankių ekstraktas taip pat naudojamas spuogų gydymui.

Priežastys spuogai

Yra keletas rūšių spuogus, kuriuos sukelia pilosbaceo vieneto sutrikimas, susidedantis iš plaukų folikulų, plaukų ir dugno liaukos. Dažniausiai pasitaikanti spuogai yra pernelyg didelis riebalų kiekis, dažniausiai sukeltas hormoninių brendimo pokyčių. Propionibacterium acnes populiacijos, bakterijos, kurios paprastai gyvena odoje ir maitina riebalus, didėja dėl atsako į papildomą maistą. Imuninė sistema atakuoja papildomas bakterijas, sukeliančias pilosbaceous unit uždegimą.

Potencialus

Šaltalankių sudėtyje yra didelė priešuždegiminių cheminių medžiagų koncentracija, kuri gali padėti sumažinti spuogų patinimą ir paraudimą. Šaltalankis taip pat yra lengvas analgetikas ir gali padėti nuo skausmo ar dirginimo. Šaltalankių ekstraktuose yra junginių, kuriuos augalai augina, kad apsisaugotų nuo bakterijų priepuolių ir veiktų kaip antimikrobiniai vaistai, kurie galėtų kontroliuoti Propionibacterium acnes bakterijas.

“Expert Insight”

Remiantis Traditional Medicine Online duomenimis, palmitoleino rūgštis yra šaltalankių aliejaus komponentas, kuris taip pat yra odoje. Palmitoleino rūgšties papildymas gali padėti maitinti ir atkurti odą. “2010 m.” Pharmacy & BioAllied Sciences “paskelbtame tyrime ištirtas šaltalankių aliejaus poveikis riebalų gamybai. Mokslininkai nustatė, kad šaltalankių ekstraktas turi stiprų anti-riebalinį poveikį. Riebalų kiekio sumažinimas gali kontroliuoti odos uždegimą.

Naudoja

Šaltalankių aliejus yra tiek tabletėse, tiek vietinėse odos gydymo srityse. Alyva gali būti naudojama tiesiai į problemas, bet gali būti per grubus jautriai odai. Komerciniai spuogai, kurių sudėtyje yra šaltalankių aliejaus, dažniausiai turi sudedamųjų dalių, kurios sumažina rūgštingumą.

Įspėjimas

Galima alergija prie šaltalanko aliejaus ir gali sukelti odos paraudimą ir patinimą. Šaltalankių aliejus gali turėti neigiamą sąveiką su antibiotikais, kraujospūdžio vaistais ir vėžio gydymu. Šaltalankių aliejus taip pat gali sumažinti cukraus koncentraciją kraujyje, jį turėtų vengti žmonės, serganti diabetu. Prieš pradėdami gydymą, visada pasitarkite su gydytoju.