Sardinės ir natris

Amerikos širdies asociacija nurodo sardines kaip svarbų omega-3 riebalų rūgščių šaltinį, bet 505 mg natrio per 3 1/2-oz. Tarnaujantis Atlanto sardinose ir 414 mg natrio vienoje porcijoje Ramiojo vandenyno sardinose, kompensuoja šį sveiką požymį. Sardinės suteikia daugiau natrio, kalcio, fosforo, kalio, B-12 ir vitamino E nei pieno, skumbrės, lašišos ar tuno. Sardinės taip pat suteikia daugiau cholino nei pieno ar tuno, bet yra mažiau nei skumbrė arba lašiša.

Maistinių medžiagų duomenys

Sardinės yra geras skumbrių, lašišų ar tunų pakaitalas. Atlantinės sardinės aliejuje suteikia 1 1/2 karto kalcio 8-oz. Stiklinis nesmulkinto pieno, daugiau nei dvigubai daugiau fosforo ir cholino, šiek tiek daugiau kalio, aštuonis kartus B-12 ir 12 kartų daugiau vitamino E už 3 1/2-oz. Aptarnaujantis, pagal USDA maistinių medžiagų duomenų bazę standartinei informacijai. Tik skumbrė priartėja prie tokio kiekio kalcio, kaip ir sardinės, o nė vienoje iš kitų nėra tokio kiekio fosforo, cholino, kalio, B-12 ar vitamino E.

Vandens skalauti

Sardinių aliejaus, pomidorų padažų arba garstyčių skalavimas padeda sumažinti natrio kiekį, o po to drėkinimas vandenyje paskatina dar geresnį darbą dėl difuzijos – elementų pasiskirstymo tolygiai paskirstyti skysčiuose. Sardines supilkite į kolbą ir penkis minutes paleiskite vandenį, paskui padėkite juos 1/4 colio atstumu į seklią kepimo indą ir padėkite juos vandeniu. Prieš išmesdami vandenį ir patrinkite juos popieriniais rankšluosčiais, mirkykite sardines 2-4 valandas šaldytuve.

Pieno ir duonos mirkymas

Dar vienas natrio druskos kiekio sumažinimas yra sūdyčių mirkymas piene. Išpjaukite smulkintuvus iš baltos duonos gabalėlių ir naudokite juos, kad padengtumėte seklių kepimo indą. Padėkite sardines ant duonos gabalėlių ir padėkite viską su pienu. Leiskite sardines mirkyti 2-24 valandas prieš juos nuplaukite ir išdžiuskite.

Krakmolo paltai

Jūs taip pat galite sumažinti natrio kiekį, paskleidžiant virtos baltos spalvos ryžių, makaronų ar bulvių košes, pagamintas be druskos ar prieskonių, seklių kepimo indo dugne. Įdėkite sardines 1/2 colių atstumu nuo virtų ryžių, makaronų ar bulvių su bulvių koše. Uždenkite juos ryžiais, makaronais ar bulviais, kurių svoris yra bent 1 colio gylio. Šaldykite per naktį. Išplaukite sardines ir naudokite ryžius, makaronus ar bulvių koše, kad susimaišytų bubelis. Bulvės ir kiti aukšti krakmolo produktai gamina druską iš sardinių tol, kol jos dar nėra sūdytos.