Saulės nudegimas ir niežėjimas

Nudegimas yra odos pažeidimas, kurį sukelia per didelė saulės spindulių ir žalingų ultravioletinių spindulių poveikio forma. Paprastai jis atsiranda per kelias valandas po poveikio ir tęsiasi dienų ar savaičių laikotarpiu. Be kitų saulės nudegimo simptomų, gali išsivystyti niežulys. Jūs taip pat galite vystytis niežulyse kaip lėtinės odos po saulės nudegimo simptomas.

Priežastys

Jūsų odoje yra apsauginių pigmentų ląstelių, vadinamų melaninu. Sausa nudegimas atsiranda, kai jūsų oda gauna daugiau ultravioletinių spindulių nei jūsų pigmentacija gali sugerti ar atspindėti. Jei jūsų odoje yra mažai melanino kiekio, gali sudegti net 15 minučių penktadienio saulės spindulių. Jei jūsų oda turi daug melanino kiekio, galite išlaikyti tokį pat poveikio lygį valandomis, nesuvokdami saulės nudegimo. Be saulės spindulių, saulės spindulių lempos arba rauginimo lovos gali sukelti vidutinio sunkumo arba stiprų nudegimą nuo ultravioletinių spindulių šaltinių. Žmonės su tamsesnė oda gali neuždegti taip greitai, kaip žmonės su lengvesne oda.

Rizikos veiksniai

Be mažo melanino kiekio, įdegio jautrumo veiksniai apima saulės spindulių poveikį nuo vėlyvo ryto iki pietų vidurio, gyvena dideliuose aukščiuose ar arčiau pusiaujo, vaistų, tokių kaip doksiciklinas, vartojimas ir saulės spindulių poveikis, atsirandantis nuo sniego, vandens ar smėlio . Kadangi maždaug 80 procentų saulės spindulių patenka į debesies sluoksnį, taip pat galite gauti saulės spindesį per debesuotąsias dienas. Vaikai ir kūdikiai yra ypač jautrūs saulės nudegimui.

Simptomai

Nudegimo simptomai yra odos niežėjimas, paraudimas ir skausmas. Papildomi galimi simptomai yra odos, kuri yra šilta liestis, odos šveitimas, kuris atsiranda per kelias dienas po saulės spindulių ir pūslių, kurie gali atsirasti per kelias valandas ar dienas po poveikio. Kai kuriais atvejais taip pat galite išsivystyti sunki reakcija, vadinama saulės spinduliais, su simptomais, kurie apima drebulį, karščiavimą, bėrimą ar pykinimą.

Gydymas

Palengvinkite arba sušvelninkite su odos nudegimu susijusią odos niežulį, paskleidžiant kalaminą losjonu į paveiktą vietą. Taip pat naudokite losjonus, kuriuose yra pramoksino, pvz., Sarna. Be to, galite niežulį gydyti geriamais antihistamininiais vaistais, tokiais kaip Benadrylis. Tačiau, jei pasirinksite antihistamininį preparatą, reikia žinoti, kad jis gali sukelti didelį mieguistumą. Įsitikinkite, kad vartodami šiuos vaistus negalite vairuoti ar naudoti sunkiasvorių mašinų.

Efektai

Sausa, raukšlėta oda gali išsivystyti kaip saulės nudegimo komplikacija. Sausoji oda gali sukelti niežėjimą. Galite sušvelninti šį niežėjimą, taikydami vėsius kompresus į savo pažeistą odą. Be to, jūs galite padidinti drėgmės kiekį jūsų odoje kasdien naudojant druskos neturinčius alkoholinius gėrimus ir vonios aliejus, taip pat naudojant oro drėkintuvus ir tinkamą dienos vandens suvartojimą.