Selenas ir glutationas

Selenas, atsekamoji mineralinė medžiaga ir glutationas, antioksidantas, atlieka svarbų vaidmenį išlaikant sveiką kūną. Selenas turi būti suvartotas maiste, tačiau organizmas natūraliai gamina glutationą. Abi yra papildomos formos, bet glutationas nėra lengvai absorbuojamas, todėl prieš pradėdami vartoti papildomą vaistą pasikonsultuokite su gydytoju arba naturopatiniu gydytoju.

Selenas palaiko imuninę sistemą ir skydliaukės funkciją ir veikia kaip antioksidantas. Tai reikalinga tinkamai fermentinei veiklai, kuri apsaugo organizmą nuo vėžio. Tai skatina gaminti žudikas T-ląsteles, kurios perneša kenksmingų svetimkūnių, patenkančių į organizmą, ir veikia kartu su vitaminu E kaip antioksidantas, kuris išsklaido kūną laisviems radikalams, kurie žaloja sveikų audinių. Žinoma, galite vartoti per daug gero dalyko: selenas yra toksiškas, kai dozės viršija 1000 mikrogramų per dieną. Pasak Arizonos universiteto Tucsono, perdozavimo simptomai yra galūnių dilgčiojimas, pykinimas, vėmimas, įtrūkimai, odos ir nagai, dirglumas ir česnakų kvėpavimas.

Glutationas yra antioksidantas, kurį organizmas gamina natūraliai. Tai taip pat randama maisto produktuose, pavyzdžiui, vaisių, daržovių ir mėsos. Jis susideda iš dviejų amino rūgščių – glutamo rūgšties ir cisteino – ir organinio junginio – glicino. Pagal “Genetic Home Reference” glutainą kūnas apsaugo nuo žalingo streso, taršos, infekcijos, narkotikų, spinduliavimo ir senėjimo poveikio; “Glutationo” papildai yra kapsulių pavidalo, tačiau geriamasis gliutatonas nėra gerai absorbuojamas žarnyne. Kad gautumėte didžiausią glutationo dozę, jums reikia pamatyti natūropatinį gydytoją, skirtą glutationo receptui sušvirkšti į veną ar injekciją. Kaip sakė “eMedTV”, natūropatas taip pat gali rekomenduoti kvėpuoti gliutatoną per purkštuvą. Šiuo atveju priedas įsiskverbia į kraują plaučiais. Glutationas nėra FDA patvirtintas vaistas, todėl prieš vartojant šį priedą svarbu pasikonsultuoti su natūropatijos gydytoju arba gydytoju.

Mirtingumo rizika nuo vėžio padidėja dėl seleno trūkumo. Pasak universiteto Merilendo medicinos centro, seleno suvartojimas taip pat yra naudingas prostatos vėžio prevencijai asmenims su mažu seleno kiekiu. Kita vertus, glutationas gali sumažinti neigiamą chemoterapijos poveikį ir padidinti kiaušidžių vėžio moterų išgyvenamumą, praneša CancerNetwork.com. Nors selenas ir glutationas yra skirti gydyti ar užkirsti kelią įvairioms kitoms ligoms ir ligoms, nuo reumatoidinio artrito iki vyrų nevaisingumo, šių teiginių mokslinis pagrindas yra ribotas.

Linuso Paulingo instituto teigimu, nėra aiškių seleno trūkumo požymių, tačiau, jei jie yra, jie gali padidinti streso poveikį. Trūkumų rizikos grupėje yra pacientai, serganti Krono liga ar medžiagų apykaitos sutrikimai, arba tie, kurie gauna į veną vartojamą maistą. Jei deficitas progresuoja, gali atsirasti kardiomiopatija ir kremzlių suskaidymas. Glutationo trūkumas yra retas, tačiau jį gali sukelti glutationo sintetazės – fermento, kuris gamina glutationą, anomaliją. Be tinkamos glutationo vaisiaus vystymosi ir vaikystės metu, atsiranda neurologiniai sutrikimai, pavyzdžiui, traukuliai ir psichiniai sutrikimai, judesiai taip pat tampa lėtesni, remiantis Genetikos namų rekomendacija.

Selenas

Glutationas

Sveikatos sąlygos

Trūkumas