Sojos mišinys ir vidurių užkietėjimas kūdikiams

Sojų mišinyje yra baltymų, gautų iš sojos pupelių. Sveikos sojos mišinio ir vidurių užkietėjimo sąsaja yra daug diskusijų tema tarp tėvų ir net pediatrų, teigia Pediatrijos profesorius Melvin Heyman, MD ir pediatrinės gastroenterologijos skyriaus vedėjas Kalifornijos universitete San Franciske. Taip yra todėl, kad sojos mišinys padeda kai kuriems kūdikiams užkietėti ir sukelia vidurių užkietėjimą kituose. Yra keletas priežasčių, kodėl sojos formulė gali padėti viską judėti – ar ne.

Kvėpavimas kūdikiams reiškia trūkstamą žarnyno judėjimą. Kūdikių vidurių užkietėjimo požymiai yra šie: trys ar daugiau dienų be šlaunies, skausmas ar verksmas BM metu ir negalėjimas praeiti išmatos po įtempimo ilgiau nei 10 minučių, sakoma oficialiame Amerikos akademijos svetainėje “HealthyChildren.org” Pediatrija. Išimtis yra krūtimi maitinami kūdikiai, vyresni nei 1 mėnesio amžiaus. Nepakankamas motinos pieno suvartojimas dažnai imite vidurių užkietėjimą šiems kūdikiams. Atsižvelgiant į DrPaul.com, turėkite omenyje, kad šlapinimasis ar įtempimas, kai stumia išmatą, yra normalus jauniems kūdikiams. Taip pat dažnai vartojami neužkandytieji kūdikiai tampa raudoni veido paviršiuje. Tačiau, pagal formulę pagaminti kūdikiai, kurie neturi BM po penkių dienų, greičiausiai yra užkietėjęs, Heymano teigimu.

Heyman sako, kad kūdikių užkietėjimas kartais gali būti susijęs su formulėmis, todėl perėjimas prie sojų formulės gali padėti kai kuriems kūdikiams. HealthyChildren.org nurodo, kad, nes sojos mišiniuose yra sojos baltymų ir angliavandenių, kurie skiriasi nuo pieno pagrindo, jie kartais rekomenduojami kūdikiams, kurie negali virškinti laktozės, pagrindinės angliavandenių pieno pagrindu. Daugelis kūdikių turi trumpą laiką, kai jie negali virškinti laktozės, ypač po viduriavimo. Kai kurie tėvai tiki, kad sojos mišinys gali sumažinti koliukų ar nervingumą, nors “HealthyChildren.org” teigia, kad nėra jokių įrodymų. Jei norite auginti savo vaiką kaip vegetarišką, sojos formulė naudinga, nes joje nėra gyvūninių produktų.

Pasak Heymano, sojos formulė gali padaryti kietesnį išmatose, kai kuriems kūdikiams pabloginti ar sukelti vidurių užkietėjimą. Kita problema, susijusi su perjungimu į sojos formulę: kai kurie kūdikiai gali būti alergiški sojom. Šių kūdikių sojos mišinys gali sukelti virškinimo sutrikimus, įskaitant vidurių užkietėjimą. Anot Dr Greene.com, apie 20 proc. Kūdikių su alergišku karvių pienu taip pat bus alergija sojos. Abi šios alergijos paprastai perauga, nes kūdikiams ar mažiems vaikams. Kai kurios sojos mišiniai geležyje yra mažesni nei pieno pagrindu. Dėl šios priežasties tėvai gali pasirinkti sojos formulę, nes vartojant geležies papildus, suaugusiesiems kenčia užkietėjimas, tačiau “HealthyChildren.org” rekomenduoja naudoti kietą geležies turinčią kūdikio formulę, kad būtų išvengta anemijos. Nėra įrodymų, kad mažo geležies papildo naudojimas padės sumažinti vidurių užkietėjimą.

Kūdikiams, kurie yra alergiški sojos ar pieno pagrindo formoms, yra galimos hipoalerginės formulės. Kai kurios formulės praturtintos probiotikais, sveika bakterija, kuri gali palengvinti vidurių užkietėjimą ir kitas virškinimo problemas. Kitas vidurių užkietėjimas gali būti verta pabandyti. Jei jūsų kūdikis, atrodo, yra vidurių užkietėjimas, Heyman siūlo vieną ar du kartus per dieną sušvirkšti mažyliu papildomą vandenį arba pasiūlyti buteliuką praskiestų slyvų sultys. Kai kūdikis pradės vartoti kietą maistą, kuris paprastai būna 6 mėnesių amžiaus, javų ir kūdikių maistas su žirniais, pupelėmis ir kitais daržovėmis padės judėti, nes jose yra vidurių užkietėjimą mažinančių skaidulų.

Užkietėjimas kūdikiams

Sojos formulės privalumai

Sojos formulės problemos

Papildomos pastabos