Špinatai ir pilvo spazmai

Špinatai – tai paprastoji daržovė, naudojama troškiniuose ir salose, ir kaip šalutinis patiekalas. Skrandžio spazmai, atsirandantys vartojant špinatus, gali būti rimtesnės būklės ženklas arba jie gali būti susiję su apsinuodijimu maistu. Jei mėšlungiai yra nuoseklūs kiekvieną kartą, kai valgote špinatus, gali pasireikšti būklė, pavadinta histamino netolerancija. Špinatų valgymas taip pat padidina jūsų mitybinę skaidulę, kuri gali sukelti laikiną skrandžio suspaudimą ir kitus virškinimo simptomus. Pasitarkite su savo gydytoju, kad gautumėte tinkamą diagnozę.

Histamino netolerancija

Histaminas yra cheminis junginys, sukurtas organizme, siekiant apsaugoti nuo infekcijos ir ligų. Histaminas yra daugelio alergijos simptomų priežastis, nes jūsų kūnas susidaro pernelyg daug šios cheminės medžiagos, kai susiduriate su alergenu. Remiantis Mičigano alergijos, Sinuso ir astmos specialistais, histaminas taip pat yra tam tikruose maisto produktuose, pavyzdžiui, špinatuose. Jei esate netoleruojantis histaminu, valgydami špinatus gali sukelti panašius į alergiją simptomus, kaip nosies užgulimas, skrandžio spazmai ir odos sudirginimas. Vienintelis gydymas histamino netolerancija yra išvengti maisto produktų ir gėrimų, kuriuose yra šios medžiagos.

Pluošto suvartojimas

Špinatai yra augalinių ląstelienos daržovių, kai valgote didelius kiekius, gali sukelti skrandžio spazmus, pilvo pūdymą ir viduriavimą. Jūsų kūnas nesulygina pluošto, kuris padeda išlaikyti reguliarumą ir skatina didžiulę formą ir kietą išmatą. Pasak “MedlinePlus”, valgio pluošto kiekio padidėjimas pirmosiomis dienomis gali sukelti skrandžio spazmus. Dauguma simptomų pablogės, kai virškinimo sistema tampa pripratusi prie valgomosios ląstelienos kiekio. Jei simptomai išlieka, paskambinkite savo gydytojui.

Apsinuodijimo maistu aspektai

Apsinuodijimas maistu gali pasireikšti valgant bet kokį maistą. Jei po švirkštų vartojimo pastebite nedideli ar vidutinio sunkumo skrandžio spazmai, kurie nuolat didėja ir sukelia vėmimą ir viduriavimą, paskambinkite savo gydytojui. Pasak PubMed Health, apsinuodijimas maistu įvyksta, kai valgote špinatus, kurie yra užkrėsti infekciniu organizmu, tokiu kaip bakterijos, toksinai ar parazitai. Kopūstų, perdirbimo arba paruošimo metu špinatai galėjo būti užteršti. Gydymas paprastai apima modifikuotą dietą, padidėjusią skysčių kiekį ir poilsį. Dauguma simptomų trunka nuo vienos iki dešimties dienų.

Kada pamatyti daktarą

Kreipkitės į savo gydytoją, jei pastebite kraują išmatose arba vemiate, jeigu atsiranda karščiavimas arba simptomai išlieka ilgiau kaip tris dienas. Jei skrandžio sutrikimas po valgio tampa bendru simptomu, gali atsirasti sunkesnė būklė, tokia kaip dirgliosios žarnos sindromas.