Staigus kaklo skausmas vaikui

Staigus kaklo skausmas jūsų vaike yra bauginantis. Laimei, dauguma šio tipo skausmo atvejų atsiranda dėl raumenų skausmo ar nedidelių infekcijų. Tačiau svarbu atmesti kitas, mažiau paplitusias ligas, kurios gali būti rimtos. Sužinokite, kada pamatyti gydytoją ir kokias priemones reikia imtis, kai jūsų vaikas skundžiasi, kad jo kakle yra kažkas negerai.

Galimos priežastys

Pasak “Neatidėliotinos medicinos žurnalo”, dvi dažniausios staigiojo kaklo skausmo priežastys vaikams yra infekcija ir trauma. Infekcijos gali sukelti kaklo liaukų patinimą, dėl ko gali susidaryti stiprus diskomfortas. Kaklo sužalojimas arba staigus staigus kaklo judesys gali sukelti įtampą ar kritiką, sukeliančią skausmą ir apsunkinantį galvos pasukimą. Kitas mažiau paplitęs, bet daug rimtesnis kaklo skausmas yra meningitas – būklė, kai smegenyse ir nugaros smegenyse yra infekcija.

Kada gauti medicininę priežiūrą

Nedelsdami gaukite savo vaiko savo gydytojui, jei ji patiria karščiavimą ir staigius kaklo skausmus. Turite atmesti silpną stuburo meningito galimybę. Taip pat nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei kitiems rajone neseniai diagnozuotas meningitas. Kitos priežastys kreiptis į gydytoją yra tai, ar vaiko kaklo skausmas išlieka tris ar daugiau dienų, arba jei ji praneša apie galvos svaigimą, galvos skausmą, galvos skausmą ar tirpimą ar dilgčiojimą bet kurioje savo kūno dalyje.

Diagnozė

Gydytojas atliks fizinį jūsų vaiko įvertinimą, įskaitant abiejų pokalbį su jumis. Gydytojas greičiausiai paklaus, ar buvo akivaizdus sužalojimas, kai prasidėjo skausmas ir ar yra kitų blogos sveikatos simptomų. Gydytojas gali manipuliuoti savo vaiko kakle, pasukdamas galvą aukštyn ir žemyn bei iš vienos pusės į kitą. Jei gydytojas mano, kad tai reikalinga diagnozei, rentgeno spindulių ar kitokio tipo nuskaitymas gali būti tinkamas. Jūsų vaikas gali būti paskirtas antibiotikais infekcijos atveju, taip pat priešuždegiminiais ir skausmo vaistais.

Globos namai

“Mayo” klinika rekomenduoja keisti karštą ir šaltą gydymą, kad būtų lengviau kaklo skausmas. Ledo zoną su ledo pakuote, apvynioti plonu rankšluosčiu. Tęskite šį gydymą 15-20 minučių. Po šalto valymo, jūs galite įdėti šildytuvo padėtį į žemą tiesiai ant skausmingumo zonos iki 20 minučių. Etiketėje nurodykite savo vaiko dozę ibuprofeną arba acetaminofeną. Paprastai dozė nustatoma pagal vaiko svorį. Kita priežiūra namuose apima patarimą savo vaikui švelniai ištempti kaklo raumenis. Jūs taip pat galite suteikti švelnų masažą.