Starfolio aliejus ir menopauzė

“Starflower” aliejus, dar vadinamas grybų aliejumi, yra geras gama-linoleno rūgšties šaltinis, kuris gali turėti priešuždegiminį poveikį. Nors vakarinio ramunėlio aliejus, kuris yra kitas GLA šaltinis, kartais naudojamas siekiant sumažinti menopauzės simptomus, yra įrodymų, kad nauda vienam iš šių aliejų šiam tikslui yra ribojama. Išaugintų alyvuogių aliejaus naudingumas, jei jie atsiranda, gali užtrukti iki šešių mėnesių. Taip pat yra tam tikrų pavojų, susijusių su pradiniu alyvuogių aliejumi, todėl pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti šį priedą.

Poveikis menopauzės simptomams

2005 m. Gruodžio mėn. “Nutrition & Dietetics” paskelbtame apžvalginiame straipsnyje nustatėme, kad nėra pakankamai įrodymų, kad rekomenduotume naudoti vakcinos aliejų karštu blyksimu. Kadangi jis turi tą patį galimą veiksmingą ingredientą, kaip ir pradinis alyvuogių aliejus, šis aliejus taip pat gali būti naudingas ir karštiems blyksimams. Kitas 2010 m. Liepos mėn. “Prescriber” paskelbtas straipsnis pažymi, kad pradinio alyvuogių aliejaus ir vakarinio aliejaus aliejus gali būti naudingas nuotaikos svyravimams ir krūtų jautrumui, bet greičiausiai jie nėra naudingi karštoms blykstoms.

Potencialūs šalutiniai reiškiniai

“Starflower” aliejus gali turėti šalutinį poveikį, įskaitant pilvo pūtimą, viduriavimą ir raugėjimą. Žmonės, vartojantys kraujo skiediklius, neturėtų naudoti pradinio aliejaus aliejaus, nes jie gali sąveikauti su šiais vaistais. Šis aliejus taip pat gali padidinti traukulių priepuolių žmonėms, sergantiems traukulių vaistais.