Supuvę grūdų duona ir sveiki kviečiai

Plyšta grūdų duona ir kietųjų kviečių duona yra tiek grūdų maisto produktai, pagaminti iš visiško kviečių grūdų. Skirtingai nuo baltos duonos ir kitų rafinuotų grūdų produktų, kurie malšina kviečių grūdų išorines sėklines ir vidines daigas. Sūriai grūdų duona yra geri pluošto ir kitų maistingųjų medžiagų šaltiniai, tačiau skirtingų perdirbimo būdų skirtumai tarp nelygių grūdų ir viso kviečių duonos yra nedideli.

Tiek pagamintos grūdų duonos, tiek kruopos duonos gali būti svarbios naudos sveikatai. Sveiki grūdai yra svarbūs baltymų šaltiniai, B grupės vitaminai, geležis, magnis ir selenas. Skirtingai nuo rafinuotų grūdų maisto produktų, visa grūdų duona yra daug maistinių skaidulų. Pasak JAV žemės ūkio departamento, maistas, kurio sudėtyje yra daug skaidulų, gali sumažinti riziką susirgti širdies ligomis. Pluoštas, esantis grūdų maisto produktuose, taip pat naudingas svoriui valdyti, nes jis padeda jums jaustis visiškai su palyginti nedaug kalorijų.

Plyšta grūdų duona turi keletą privalumų, palyginti su visa kviečių duona. Tvirta kviečių duona yra pagaminta iš kviečių grūdų, įmirkytų į miltus, o susmulkinta grūdų duona pagaminta iš branduolių, kuriuos leidžiama paaugti prieš duoną. Daugybė grūstų duonos išpjaustė įvairius grūdus ir ankštinius, tokius kaip miežiai, avižos, soros ir net lęšiai. Ši įvairovė suteikia daugiau aminorūgščių, nei rasta kviečių duonoje. Pagal visiško grūdų tarybą, nugrimzdinti grūdai taip pat lengviau virškinami, palyginti su kitais grūdais, o dygstantis procesas padidina kai kurių vitaminų ir mineralų biologinį prieinamumą.

Amerikos dietologijos asociacijos atstovė Ruth Frechman teigia, kad netgi grūdų duona gali turėti keletą maistinių pranašumų, palyginti su kitomis grūdų duona. Ji teigia, kad, nors maistinių medžiagų neatitikimai tarp grūdų ir rafinuotų grūdų yra didžiuliai, skirtumai tarp daigynusių grūdų ir kitų grūdų duonos yra nereikšmingi, nes abi duonos rūšys suteikia palyginti palyginamą kiekį ląstelienos, vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų. Svarbiausi skirtumai yra skonio dalykas: jei jūs mėgstate žemišką skonį ir grubią, riešutinę tekstūrą, greičiausiai jums patiks paimta grūdų duona, tačiau, jei norite daugiau subtilių tekstūrų, visos kviečių duona vis dar yra Puikus šaltinis maistingų nesmulkintų grūdų.

Renkantis sveiką duoną bakalėjos parduotuvėje, svarbu pasirinkti produktą, pagamintą iš nesmulkintų grūdų, nesvarbu, ar renkate išaugintą grūdą ar visą kviečių duoną. Pasirinkite duoną, kurioje yra “sveiki grūdai”, kuris yra įtrauktas į pirmą sudedamųjų dalių sąrašo elementą, ir vienoje porcijoje yra ne mažiau kaip 3 gramai mitybinės skaidulos. Jei norite, kad baltos duonos skonis ir tekstūra būtų kviečių duona, nepamirškite, kad balta visa kviečių duona suteikia tokią pačią maistinę naudą kaip ir kitų grūdų duonos. Piktose grūdų duonos dažnai nėra konservantų, todėl jas reikia laikyti šaldytuve arba šaldiklyje.

Sveika grūdų nauda

Supuvę grūdų privalumai

Skonio tema

Duonos parinkimo patarimai