Tachikardija ir kalis

Tachikardija yra būklė, dėl kurios ramybės perviršis padidėja iki normalaus, o ramybėje esantis suaugusysis yra nuo 60 iki 100 kartų per minutę. Simptomai yra galvos svaigimas, švelnumas, padidėjęs pulsas, širdies plakimas ir skausmas krūtinėje, pastebi MayoClinic.com. Galimos tachikardijos priežastys yra širdies ligos, padidėjęs kraujospūdis ir nesubalansuotas elektrolitų kiekis, pavyzdžiui, kalis. Pagal tyrimą, paskelbtą 2001 m. “Širdies ir kraujagyslių elektroforezės leidinyje”, tyrimas parodė, kad nenormalūs kalio kiekiai kartu su širdies liga gali sukelti tachikardiją.

Tachikardijos tipai

Prieširdžių virpėjimas, prieširdžių plazdėjimas ir skilvelių tachikardija yra įvairių tipų tachikardijos pavyzdžiai. Pasak MayoClinic.com. Prieširdžių virpėjimui būdingas greitas širdies ritmas, kurį sukelia chaotiški elektriniai impulsai antrojoje ertmėje. Kadangi signalai yra chaotiški, jie sukelia greitą, nekoordinuotą ir silpną jūsų antsvorio susitraukimą. Dauguma prieširdžių virpėjimo žmonių turi širdies struktūros sutrikimų dėl širdies ligų ar hipertenzijos. Priklausomybė nuo alkoholio ir hipertiroidizmas taip pat prisideda prie prieširdžių virpėjimo. Netaisyklingos schemos, esančios atrioje, sukelia jūsų širdies ritmo greitį, tačiau jūsų susitraukimai yra silpni, dėl to atsiranda priekinio kraujavimo. Žmonės, kuriems pasireiškia prieširdžių plakimas, kartais taip pat patiria prieširdžių virpėjimą. Skilvelinės tachikardijos priežastis yra nenormalūs elektros signalai jūsų skilveliuose, dėl kurių atsiranda greitas širdies ritmas. Greitas širdies ritmas neleidžia jūsų skilveliams tinkamai užpildyti ir veiksmingai sutalpinti. Tai sutrikdo jūsų širdies gebėjimą tinkamai pumpuoti kraują per visą jūsų kūną. Ventrikulinė tachikardija gali sukelti mirtį ir reikalauti skubios medicininės pagalbos.

Kalis ir skilvelinė tachikardija

Tyrime, paskelbtame 2011 m. “Torakalinės chirurgijos metinių leidime”, nustatyta, kad kalis yra naudinga skilvelinės tachikardijos šalinimo priemonė. Technika apima didelės kalio chlorido koncentracijos švirkštimą į aortos šaknį atviro širdies operacijų metu. Naudojant kalio slopinamąją tachikardiją be defibriliacijos. Tačiau reikia daugiau tyrimų, kad būtų galima nustatyti kitus galimus kalio naudojimo būdus skilvelių tachikardijai palengvinti.

Kalio terapija prieširdžių tachikardijai

Pagal tyrimą, pateiktą 1985 m. “Amerikos širdies žurnalo” numeryje, magnis ir kalis yra naudingi, siekiant sumažinti prieširdžių tachikardiją. Tyrimas parodė, kad 7-12 g magnio sulfato kalio papildų naudojimas padeda stabilizuoti prieširdžių ląstelių jonų balansą, padėdamas Palengvinti prieširdžių tachikardiją. Norint nustatyti kitus veiksnius, kurie prisideda prie kalio terapinio poveikio prieširdžių tachikardijai, reikia atlikti tolesnius tyrimus.

Rekomenduojama paros dozė

Vaikų ir vyresnių kaip 10 metų amžiaus kalio rekomenduojama paros dozė kalėms yra 2000 miligramų, pažymima Merilendo universiteto Medicinos centre. Kūdikiams ir vaikams iki 5 metų reikia kasdien 500-1 400 miligramų kalio. Vaikams nuo 6 iki 9 metų reikia apie 1600 miligramų per dieną.