Tai chi pagrindiniai žingsniai pradedantiesiems

Tai Chi yra senovės kinų kovos menų forma, kuri dažnai vadinama “judėjimo meditacija” praktika. Švelnūs, tekantys judesiai “Tai Chi” skatina atsipalaidavimą, atsipalaidavimą stresui ir sąmoningą dabartinės akimirkos supratimą. Tai Chi gali padėti sumažinti stresą, depresiją ir nerimą, pagerinti pusiausvyrą ir koordinavimą, mažinti kraujospūdį ir skatinti geresnį miegą, be kitų privalumų. Kadangi Tai yra švelnus, mažo poveikio pratimas, “Tai Chi” paprastai tinka bet kokio fizinio pasirengimo lygio žmonėms.

Tai, kad palengvinti Tai Chi judesius, yra svarbus jūsų kūno pašildymas. Pasak “Tai Chi” instruktoriaus Ellae Elinwoodo knygos “Stay Young With Tai Chi”, “Taiji” šilta ne tik padeda atverti savo kūną, bet ir skatina ramybę ir skatina gerovę. Viena pagrindinė “Taiji” šilta – tai juosmens atsipalaidavimas. Sėdėti kojomis lygiagrečiai ir šiek tiek platesnė, nei atstumas tarp klubo pločio. Atsipalaiduokite savo rankas iš savo pusių. Sukite savo klubus į dešinę, o paskui kairę, kad jūsų rankos laikytųsi jūsų kūno judesių. Leiskite savo rankas pakabinti laisvai ir užsukti prieš savo kūną, kaip jūs darote kiekvieną sukimąsi. Kai jūsų kūnas sušildo, sukite kaklą, pečius ir stuburą, kad kiekvienas judesys būtų sklandus ir skystis.

Vėjo malūno treniruotė yra viena iš pagrindinių “Tai Chi” judesių, skatinančių lankstumą ir atveriant stuburą. Sustokite kojomis lygiagrečiai ir šiek tiek platesnė už pečių pločio atstumą. Atsipalaiduokite savo pečių ir leisk rankas atsilaisvinti laisvai. Pasukite rankas priešais savo kūną savo gaktos kaulo link, o pirštai nukreipti žemyn link grindų. Įkvėpti ir pakelti rankas aukštyn kūno centrą ir virš galvos, pirštai nukreipiami į viršų. Ištieskite į lubas ir švelniai nukreipkite savo stuburą. Exhale ir lėtai sulenkite į grindis, perkelkite rankas žemyn savo kūno centre. Sulenkite į priekį nuo klubo sąnario, paliekant rankas laisvai pakabinti priešais jus. Įkvėpti ir grįžti į pradinę padėtį.

Kelių ritinėliai skatina judėjimą jūsų stuburo ir kelio srityse ir gali padėti pagerinti jūsų pusiausvyrą. Sustokite kojomis per kelis colius, o jūsų keliai šiek tiek sulenkti. Padėkite rankas ant kelių, pirštais nukreipdami link vienas kito. Pasukite kelius į ratą, važiuodami iš kairės, nugarai, į dešinę ir į priekį, tarsi per kelius pamatysite didelį ratą ant grindų. Atlikite apykaitinį judesį pagal laikrodžio rodyklę, tada prieš laikrodžio rodyklę – nurodymus.

“Tai Chi” rankos pratimai padeda atverti rankas ir skatinti lankstumą pečių, rankų ir pirštų. Sėdėkite kojomis šiek tiek platesniu atstumu, negu pečių plotis. Pakelkite rankas tiesiai priešais jus lygiagrečiai grindų pečių aukštyje. Ištieskite savo rankas taip, kaip galite, tada pradėkite suktis savo riešus pagal laikrodžio rodyklę, o paskui prieš laikrodžio rodyklę.

“Tai Chi” uždarymo laikysena atliekama “Tai Chi” praktikos pabaigoje, kad subalansuotų savo energiją ir skatintų poilsio ir ramybės jausmus. Sėdėti su savo kojomis, atstumu nuo klubo pločio. Atsipalaiduokite savo pečius ir palieskite delnus į viršų, atsigulkite priešais dubenį. Užsimerk. Įkvėpkite ir įsivaizduokite, kad jūs traukiate savo energiją aukštyn, kai tavo rankos virsta jūsų kūno centru į savo krūtinę. Išsiplėskite ir pasukite rankas, kad jūsų delniai būtų nukreipti žemyn. Įsivaizduokite, kad stumiate savo rankas link grindų. Atlikite keletą šio užsiėmimų kartų.

Apšilimas

Vėjo malūno treniruotė

Kelio ritinėliai

Rankiniai pratimai

Uždarymo pozicija