Tekstūrinių augalinių baltymų (TVP) maistingumo informacija

Tekstūruoti augaliniai baltymai – taip pat žinomas kaip tekstūruotas sojos baltymas – yra sveikas receptas, pakeičiantis rudą sausą jautieną, nes jame nėra riebalų, sočiųjų riebalų ar cholesterolio. Paruoštas iš netirpių sojų miltų, paprasto TVP sudėtyje nėra pridėtų skonių ir dažiklių, ir neribotą laiką galima laikyti sandariai uždarytą indą. Sausas TVP turi būti ištirpinamas vandenyje prieš vartojimą: suplanuokite 1 puodelį sauso TVP, duodamas 2 puodelius mėsos pakaitalo pridėjus 1 puodelį vandens.

Puikus šalto baltymo šaltinis

1/4 puodelio sauso TVP ruošimo metu yra apie 11 gramų baltymų. Ši suma gali aprūpinti moterį 24 proc. Jos paros baltymų poreikio ir žmogus, turintis 19 proc. Jo baltymų poreikio per dieną. Skirtingai nuo daugelio kitų augalinių baltymų šaltinių, TVP yra pilnas baltymas, taigi jame yra visų amino rūgščių, reikalingų jūsų organizmui. Naudojant TVP, o ne raudoną mėsą kaip baltymų šaltinį savo dietoje, gali sumažėti diabeto, širdies ligų ir vėžio rizika.

Turtingas dietinis pluoštas

Iš 57 kalorijų 1/4 puodelio porcijoje TVP 24 yra 6 gramų angliavandenių. Dauguma angliavandenių – 4 gramai – tiekiami maistinėmis skaidulomis. Vienas TVP aptarnavimas atitiktų beveik 12 procentų dienos poreikio pluošto vyrų nuo 19 iki 30 metų amžiaus, 13 procentų nuo 31 iki 50 metų reikalaujamų vyrų ir 14 procentų rekomendacijų vyrams, vyresniems nei 51 metai. Moterys iki amžiaus 30 gali gauti 14 procentų savo kasdienio pluošto pašalpos iš TVP, o vyresnės moterys – nuo 31 iki 50 metų – atitiks 16 procentų jų poreikių. Moterys, vyresnės nei 51 metų, gautų 18 procentų jų pluošto poreikio iš 1/4 puodelio TVP.

Mažas natris, didelis kalio kiekis

Paprastas TVP yra labai mažas natrio kiekis: kiekviena 1/4 puodelio sauso paruošimo sudėtyje yra tik 3 miligramai, gerokai mažiau kaip 1 proc. Rekomenduojamo natrio kiekio ribą, netgi žmonėms, kurie yra dietos, kuriai taikomas natrio kiekis. Tačiau TVP turi didelę mineralų koncentraciją, kurią daugumai amerikiečių reikia, įskaitant kalį. Kai kurie komerciniai TVP ženklai gali turėti net 540 miligramų kalio 1/4 puodelio, arba daugiau kaip 11 procentų iš 4700 miligramų, rekomenduojamų sveikiems suaugusiesiems kasdien. TVP taip pat yra geras kalcio, fosforo ir geležies šaltinis.

Įpakuotas su folate

Jūsų organizmui reikia vitaminų, tokių kaip folatų arba vitaminas B-9, kad palaikytų jūsų nervų sistemą, padėtų raudonųjų kraujo kūnelių sintezei ir padėtų jums suskaidyti angliavandenius, riebalus ir baltymus energijai. Nepakanka, kad gali būti didesnė tikimybė susirgti širdies ligomis ar neurologine problema, pvz., Depresija. Suaugusiesiems kiekvieną dieną turi būti 400 mikrogramų folatų. Tipiame TVP servise yra 64 mikrogramų folio rūgšties, kuri tiekia 16 proc. Suaugusiesiems rekomenduojamos dienos dozės.