Telogen effluvium & diet

Labai ribojant kalorijas, telogeno išsiveržimas gali sukelti plaukų slinkimą — bet laimei problema yra grįžtama. Techniškai plaukio augimo ciklo poilsio fazė vadinama telogeno faze, o “effluvium” – tai žodis, išreiškiantis išnykimą. Mitybos koregavimas gali padėti ištaisyti jūsų plaukų slinkimo problemas, jei kyla mitybos trūkumas.

Identifikavimas

Telogen effluvium yra plaukų slinkimas dėl to, kad pasikeitė normalus plaukų ciklas. Extreme dietos, mitybos trūkumai ir staigus ar per didelis svoris gali visi sukelti telogen effluvium, pažymi MayoClinic.com. Remiantis Amerikos dermatologų osteopatijos koledže, “Crash dietos”, kurių sudėtyje yra nepakankamai baltymų, daro jus ypač jautrūs telogen effluvium. Kiti emociniai arba fiziniai stresai taip pat gali sukelti telogemą. Dėl šios būklės gali atsirasti aukštas karščiavimas arba emocinio nelaimingo atsitikimo periodas.

Reikšmė

Jei turite telogeno išsišakojimą, neįprastai didelis jūsų plaukų skaičius patenka į plaukų augimo ciklo poilsio etapą. Pasak “KidsHealth”, tai sukelia daugiau plaukų išplitimo jūsų šepečiuose ar net plaukų slinkimas į kanalizaciją, kai dušo. Tačiau prarandama apie 100 plaukų per dieną, tačiau taip pat nesijaudinkite per daug, jei plaukai yra tokio dydžio, pažymi Amerikos odontologų kolegija.

Apsvarstymai

Žmonės, kurie turi valgymo sutrikimų, pavyzdžiui, anoreksijos nervų, dažniausiai patiria telogeno išsišakojimą, kaip teigia C. Laird Birmingham ir Janet Treasure “Medicininis valgymo sutrikimų valdymas”. Šis sutrikimo šalutinis poveikis nevyksta, kai žmogaus svoris stabilizuojasi.

Laiko rėmelis

Plaukų slinkimas dėl maistinių medžiagų trūkumo greičiausiai pasirodys po dviejų ar keturių mėnesių po trūkumo, pažymi Birmingamas ir lobis. Labiausiai tikėtina, kad tai pastebėsite savo galvos odoje, tačiau gali pasireikšti plaukų slinkimas ir kitose jūsų kūno dalyse.

Prevencija / Sprendimas

Jei dėl telenozės išsiskyrimo išgyvena maistinių medžiagų trūkumas, nesijaudinkite. Jūsų plaukai atsigaus, kai vėl pradėsite vartoti pakankamai kalorijų ir baltymų, sako Victor Total Herbert ir Genell J. Subak-Sharpe, “Total Nutrition” autoriai. Tačiau būkite kantrūs, nes gali praeiti apie šešis mėnesius, kol jūsų plaukai sugrįš į normalią.