Tinklinio galios pratimai

“Power” vaidina svarbų vaidmenį netball. Jums reikia maitinimo savo apatinėje kūno dalyje, kai šokinėjate, kad užblokuotumėte vaizduoklius ar sprintas, kad pasiektumėte laisvą rutulį, o jums reikia galios viršutinėje kūno dalyje, kad galėtumėte perduoti ir šaudyti. “Netball” jūsų kondicionavimo programos įtraukimas į galios mokymą gali ne tik padaryti jums geresnį žaidėją, bet taip pat gali sustiprinti raumenis ir sąnarius, sumažinant jūsų sužeidimo riziką.

“Power” treniruotė iš esmės yra bet koks judėjimas, reikalaujantis sprogių pastangų, derinant maksimalų stiprumą ir greitį. Turite būti galinga, kad galėtumėte atlikti savo geriausius teisme, o jėgos yra ypač naudingos šokdant, sprintant ar keičiant kryptį, kad būtų išvengta susidūrimo ar perėmimo, – tai primena komandą iš Jungtinėje Karalystėje įsikūrusio “Teddington Swans Netball Club”. Bet kokios rūšies šuoliai, apyniai ir metimai gali būti klasifikuojami kaip pratybos.

Kadangi mesti yra toks svarbus bet kokio netball žaidėjo žaidimo komponentas, galingesnis perdavimas ir smūgis gali žymiai padidinti komandos vertes. Galbūt geriausias variantas šiam ir labiausiai taikomam netball’ui – jūsų medžioklėje įeiti medicinos kamuoliukai. Mesti medicinos kamuoliukus yra veiksmingas mažo poveikio būdas traukti jėgas, kuris taip pat sujungia pagrindinius raumenis ir pagerina krūtinės ląstos, klubo ir kulkšnies judrumą, pažymi galios treneris Ericas Cressey. Padarykite medicinos ir rutulio krūtinės pravažiavimą, šoninius praėjimus, pridėtines spąstus ir pridėtines išlaidas reguliariai.

Visų tipų šuoliai yra plyometriniai pratimai, tačiau labiausiai funkcionalus netball žaidėjams yra vertikalus šuolis, atsižvelgiant į “Top End Sports”. Norint apmokyti savo vertikalų šuolį, pradedantiesiems reikėtų pradėti nuo dviejų kojų šuolių į mažą dėžę. Kai jūs einate progresą, galite padidinti dėžutės aukštį prieš pereinant prie gylio šuolių, kur jūs atsitraukite nuo stendo, tada atsistojote. Patobulintos vertikalaus šuolio pratybos apima šokinėjimą iš vienos kojos ir nusileidimo ant dviejų ir atvirkščiai, vienos kojos apynių ir svorio šuoliai dėvėti svertinis liemenė ar holdingo lengvas hanteliai.

Galimybė gauti daugiau galių yra tikrai naudinga, tačiau galios mokymas neturėtų atimti iš likusio jūsų gydymo režimo. “Netball” žaidėjams taip pat reikia tradicinio stiprumo mokymo, pažymi “Newcastle Knights NRL” klubo “Jeremy Hickmans” atlikėjas. Sėdynės, sėdynės, pakėlėjai ir išsiskleidžiančios pritūpimai turėtų būti reguliariai atliekamos jūsų apatinės kūno sesijose ir sėdynių presuose, smulkintuvuose, pečių presuose ir eilėse, esančiose viršutiniame kūno posėdyje. Užsirašykite dvi svorio treniruotes kiekvieną savaitę – vieną mažesnę ir vieną viršutinę treniruotę. Pradėkite kiekvieną su galios judėjimu šešių dviejų iki penkių pakartojimų rinkiniuose, tada pereikite prie savo jėgos pratybų, kiekvieną iš trijų grupių iš šešių iki 10 metų. Laikykitės tos pačios galios treniruotės tris savaites, tada pakeiskite į kitą Trys kiti ir nuolat ciklas sukasi.

Galios mokymas: kas ir kodėl

Mesti save į jį

Pakelti ir šokinėti

Maišymo galia, stiprumas ir kondicionavimas